Fotbal

Je to velká rána, chtěli jsme postoupit, tesknil po vyřazení Arsenalu Arteta

Je to velká rána, chtěli jsme postoupit, tesknil po vyřazení Arsenalu Arteta
Mikel Arteta | Zdroj: Profimedia

Arsenal prožívá nejlepší sezonu za posledních mnoho let. Za jednoho z největších favoritů byl považován i v Evropské lize, ale se soutěží se překvapivě loučí už v osmifinále. Po velmi špatném výkonu se Sportingem Lisabon v domácí odvetě pouze remizoval 1:1 a nakonec vypadl na penalty. Po zápase byl pochopitelně velmi zklamaný i trenér Mikel Arteta, kterému se navíc v zápase zranili dva hráči.

Arsenal uhrál v Lisabonu remízu 2:2 a v domácí odvetě se očekávalo, že si postup bezpečně pohlídá. Od začátku zápasu nechal trenér Arteta odpočívat několik klíčových hráčů včetně Bukaya Saky, Thomase Parteye a Martina Odegaarda. Všechny tři nakonec během zápasu poslal na hřiště, ale na postup to stejně nestačilo. "Je to obrovská rána. Opravdu jsme chtěli postoupit dál. Dnes jsme se snažili 120 minut i během penalt, ale nebylo to dost," truchlil po utkání trenér Arsenalu. 

"Nebyli jsme schopni se dostat do tempa. Nechali jsme soupeři příliš mnoho prostoru, v soubojích jsme byli pozdě," hledal španělský kouč příčiny porážky. Na hřišti začal Arsenal dominovat až v prodloužení. "V posledních 20 minutách jsme se do toho dostali. V útočné třetině hřiště jsme měli míč více na nohou a vytvořili si i tři šance, ale neproměnili je. V prodloužení jsme ukázali neuvěřitelnou energii a skvělou mentalitu, i když to nebyl náš nejlepší den. Na penalty je to loterie, ale nevyšlo to v náš prospěch," dodal Arteta. 

Související obsah

​Během prvního poločasu museli kvůli zranění nuceně střídat dva obránci domácích Takehiro Tomijasu a William Saliba. "Zranění Tomijasua vypadá velmi vážně na základě toho, co mi řekl. U Williama nevím. Měl nějaké nepohodlí, tak jsme ho radši vystřídali," vysvětlil Arteta. 

Po vypadnutí ze všech pohárů zbývá Arsenalu už jen Premier League, kterou vede o pět bodů. A může získat titul poprvé od sezony 2003/2004. "Zbývá nám odehrát 11 zápasů. Musíme obnovit veškerou energii, soustředit se a hrát lépe než dnes," uvědomuje si Arteta. Na čtvrteční zápas ale zapomenout nechce. "Nechci, protože jsme do toho dali všechno. Nebyl to náš den, nebyli jsme na tom nejlépe individuálně a kolektivně, ale na hřišti hráči nechali každou kapku úsilí. Když uděláme věci lépe než dnes, budeme mít velkou šanci vyhrát," dodal Arteta na závěr. 

Arsenal bojuje v Premier League o titul s Manchesterem City, který v Lize mistrů zdemoloval Lipsko 7:0:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události