Hokej

Bizár v NHL. Eller dal vítězný gól, když nikdo nehrál

Takový gól v hokeji jen tak neuvidíte. Zatímco všichni hráči na ledě žili v domnění, že se bude přerušovat hra, puk ležel volně vedle brankáře Ottawy a coloradský Lars Eller neměl problém skórovat. Gól se navíc ukázal být rozhodujícím.

V utkání Ottawy s Coloradem běžely poslední dvě minuty druhé třetiny a Avalanche vedli 4:2. Hráči Colorada poslali puk přes všechny čáry a vypadalo to na zakázané uvolnění. Jenže puk se od mantinelu odrazil do brankoviště a icing se nepískal.

Brankář domácích Mads Sogaard pro jistotu přikryl puk a koukal po rozhodčím, kdy přeruší hru. Jenže aniž by zazněla píšťalka, Sogaard puk pustil, a ten ležel nechráněný vedle něj a Lars Eller si toho všiml. Zatímco všichni ostatní hráči čekali na přerušení hry, dánský útočník překonal svého krajana a zvýšil na 5:2. Zámořský komentátor to popsal slovy: "Tohle je jedna z nejbizarnějších situací v historii hokeje, kterou jsem kdy viděl."

Související obsah

​Ve třetí třetině se tento gól nakonec ukázal být klíčovým. Za Ottawu totiž ještě snížili Hamonic a Tkachuk, takže Ellerova bizarní branka byla při výhře Colorada 5:4 tou vítěznou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události