Další sporty

Skvělá Voborníková. Poprvé v kariéře se dostala do první desítky v SP

Skvělá Voborníková. Poprvé v kariéře se dostala do první desítky v SP
Tereza Voborníková | Zdroj: Profimedia

Sobotní sprint Světového poháru v biatlonu skvěle vyšel Tereze Voborníkové, která si dojela pro svůj nejlepší výsledek v kariéře. Do první desítky se těsně vešla i Markéta Davidová, která sice udělala dvě chyby na střelnici, ale napravila to skvělým během. Závod vyhrála Němka Herrmannová-Wicková.

Tereza Voborníková začala svůj závod v Holmenkollenu velmi dobře. Svou tradičně dobrou střelbu podpořila i velmi dobrým během. Po první položce měla 22letá Češka ztrátu jen pár vteřin na Norku Røiselandovou nebo Němku Herrmannovou.

Na střelbě vestoje neudělala Voborníková ani jednu chybu a do cíle dojela na prvním místě. Za ní ještě jela většina startovního pole, ale překonat českou biatlonistku dokázalo jen pět závodnic. Šesté místo je pro Voborníkovou nejlepším umístěním ve světovém poháru v její kariéře. Zatím byla nejlépe 21. ve stíhacím závodě v Pokljuce. Voborníkové se také povedlo letošní MS, kde dojela sedmá ve stíhacím závodě. 

Markéta Davidová udělala na střelnici dvě chyby, ale díky svému skvělému běhu se vyšvihla na desáté místo. Jessica Jislová začala svůj závod také velmi dobře a po první střelbě ztrácela na Voborníkovou jen jednu desetinu sekundy. Na druhé střelbě ale udělala jednu chybu a propadla se pořadím. Lucie Charvátová udělala na střelnici tři chyby a dojela těsně za bodovanými pozicemi.

Související obsah

​Závod vyhrála Denise Herrmannová-Wicková, která porazila druhou Hannu Öbergovou o pouhé tři a půl sekundy. Třetí skončila další Švédka Magnussonová.

Výsledky sprintu žen na SP v Norsku: 

1. D. Herrmannová-Wicková (GER) 21:06.5 (0)
2. H. Öbergová (SWE) +3.5 (0)
3. A. Magnussonová (SWE) +33.1 (0)
---
6. T. Voborníková (CZE) +42.7 (0)
10. M. Davidová (CZE) +59.1 (2)
26. J. Jisslová (CZE) +1:26.1 (1)
42. L. Charvátová (CZE) +1:43.6 (3)
89. T. Vinklárková (CZE) +3:29.8 (3)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události