Krejčíková se Siniakovou po dramatickém závěru finále slaví triumf v Indian Wells

Tenistky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou s trofejí pro vítězky turnaje WTA v Indian Wells | Zdroj: Profimedia

České tenistky vyhrály svůj druhý letošní turnaj a po vítězství na Australian Open ovládly také prestižní podnik v Indian Wells. Ve finále porazily 2:1 na sety brazilsko-německou dvojici Haddadová Maiaová, Siegemundová.

Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou vstoupily do finálového utkání dobře. V první setu sebraly soupeřkám třikrát podání a snadno získaly první sadu poměrem 6:1.

Druhý set už byl vyrovnanější. Za stavu 6:5 měla česká dvojice mečbol, ale soupeřky ho dokázaly odvrátit a přišla na řadu zkrácená hra. V té byly lepší Haddadaová Maiaová se Siegemundovou a druhý set vyhrály 7:6.

​O vítězkách turnaje tak musel rozhodnout až závěrečný super tie-break. Na ten se české tenistky zvládly zkoncentrovat a zvítězily 10:7. Po výhře 2:1 na sety tak české duo ovládlo turnaj v Indian Wells. Krejčíková se Siniakovou byly ve finále tohoto podniku už v roce 2019, ale tehdy byly neúspěšné.

Výsledek finále čtyřhry turnaje WTA v Indian Wells:

B. Krejčíková, K. Siniaková – B. Haddadová Maiaová, L. Siegemundová 6:1, 6:7(3), 10:7
Čas zápasu: 1:59