Hokej

Jalonen nominoval na první kemp před MS. V týmu je pět medailistů z loňska

Jalonen nominoval na první kemp před MS. V týmu je pět medailistů z loňska
Kari Jalonen na lavičce národního týmu | Zdroj: Profimedia

Česká hokejová reprezentace v sobotu 8. dubna odstartuje přípravu na blížící se mistrovství světa. Hlavní trenér Kari Jalonen nyní odhalil první nominaci, ve které nechybí pět bronzových medailistů z loňského světového šampionátu. Celkem povolal 27 hráčů, z čehož jsou tři gólmani, devět obránců a patnáct útočníků.

Úvodní příprava začne už v sobotu v Plzni, kde tým bude trénovat tři dny. Následně se český nároďák přesune do Německa, kde odehraje dva přátelské duely s domácím výběrem. Hrát se bude 13. dubna od 19:30 v Kasselu a o dva dny později od 17 hodin ve Frankfurtu nad Mohanem.

V aktuálním výběru je hned 18 hráčů z české extraligy, tři hráči přijeli ze Švýcarska, Finska a Švédska. První starty si mohou připsat gólmani Nick Malík a Dominik Pavlát. "V průběhu sezony jsem navštívil přes 40 extraligových zápasů, sledoval jsem také finskou, švédskou a švýcarskou nejvyšší soutěž. Během letošního ročníku jsme měli s mými asistenty možnost vidět, jak se srovná s hokejem na mezinárodní úrovni až 60 českých hráčů. A právě na základě toho jsme tvořili nominaci pro první kemp před letošním mistrovstvím světa," řekl k nominaci Jalonen.

V následujících týdnech by se mělo připojit ještě pět hráčů s reprezentačními zkušenostmi – obránci Tomáš Kundrátek, Jan Ščotka a Michal Kempný a útočníci Roman Červenka a Hynek Zohorna. "Na základě individuálních rozhovorů s nimi jsme se rozhodli, že by se do reprezentační přípravy měli zapojit až v jejím průběhu," dodal Jalonen.

Související obsah

​Generální manažeři české reprezentace Martin Havlát a Marek Židlický sledují situaci v zámoří. "Jsme v pravidelném kontaktu a v první řadě řešíme, kteří čeští hráči se budou moct k národnímu týmu připojit ještě v průběhu přípravného kempu. Musíme ale počkat, až skončí základní část NHL, do té doby nelze nic s jistotou říci," doplnil hlavní kouč. Mistrovství světa pro český národní tým startuje 12. května soubojem se Slovenskem.

Nominace českého týmu:

Brankáři: Nick Malík (KooKoo, Finsko), Dominik Pavlát (Plzeň), Štěpán Lukeš (Karlovy Vary)

Obránci: Libor Zábranský (Jukurit, Finsko), Petr Zámorský (Plzeň), Pavel Pýcha (Mladá Boleslav), Michal Jordán (Rapperswil, Švýcarsko), Vojtěch Mozík (Rögle, Švédsko), Radek Kučeřík (Kometa Brno), Martin Jandus, David Němeček, Michal Moravčík (všichni Sparta Praha)

Útočníci: Ondřej Beránek, Jiří Černoch (oba Karlovy Vary), Kryštof Hrabík, Jakub Pour (oba Plzeň), Filip Chlapík, Michael Špaček (oba Ambri-Piotta, Švýcarsko), Jakub Flek, Luboš Horký (oba Kometa Brno), Roman Horák, David Tomášek (oba Sparta Praha), Michal Kovařčík (Jukurit, Finsko), Radan Lenc (HV71, Švédsko), Jiří Smejkal (Oskarshamn, Švédsko), Šimon Stránský (Litvínov), Adam Najman (Liberec)

Takhle se na adresu Jalonena vyjádřil Jágr po loňském bronzovém MS:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události