Špatné výsledky ostravského Baníku nebraly konce a trenér Hapal měl možná již nůž na krku. Vždyť slavný tým vyhrál naposledy před více než dvěma měsíci a propadl se do boje o udržení. Na půdě Slovácka se výhra asi nečekala, ale Ostravané ukázali charakter a na půdě pátého celku vyhráli. Raduje se i Viktoria Plzeň, která doma prohrávala s Jabloncem, ale nakonec bere tři body.
Ostravský Baník vyhrál naposledy 4. února na půdě Teplic a vypadalo to, že by jaro mohlo být pro fanoušky konečně koukatelné a úspěšné. Od té doby ale ostravský celek třikrát prohrál a dvakrát remizoval. Tradiční tým se navíc propadl do skupiny o udržení.
V Uherském Hradišti se hrálo aktivně už od prvních minut, ale skóre se měnilo až ve 30. minutě. Klíma zakončoval hlavou rohový kop do brankáře, a tak musel nakonec z dorážky skórovat Eneo Bitri. Stejný hráč se mohl trefit podruhé ve 40. minutě, ale jeho hlavičku vytěsnil brankář Nguyen.
Aktivně se pokračovalo na obou stranách, především Daníček měl velké možnosti, ale nakonec se už žádný pokus neujal a Baník bere tři body. Je na 11. místě, ale na postup do skupiny o 7.–10. místo mu chybí dva body.
Tři body získal také desátý Liberec, kterému se na domácím hřišti povedlo přetlačit zvedající se Zlín. Skóre z penalty otevřel Rondič a vedení navýšil v 86. minutě Olatunji. Cedidla v nastavení jen korigoval prohru svého celku. Tři body má také Hradec Králové.
V nočním utkání se potkala Plzeň a Jablonec. Západočeši chtěli ukončit sérii špatných výsledků a v prvním poločase měla několik velkých šancí, ale smůla se lepila na paty. Nakonec se ujal až pokus Jana Sýkory zpoza vápna ve třetí nastavené minutě prvního poločasu.
Neproměněné šance pak málem stály domácí tři body. V 66. minutě totiž propadl centr Polidara až do sítě a stejný hráč o osm minut později stav duelu dokonce otočil. Tým Michala Bílka se ale nevzdal a Matěj Vydra o tři minuty později vyrovnal. Někdejší hráč Premier League se trefil ještě jednou v 82. minutě a Plzeň získala po čtyřech zápasech.
Sobotní výsledky 26. kola Fortuna ligy:
FC Slovan Liberec – FC Trinity Zlín 2:1 (0:0)
Branky: 71. Rondić (pen.), 86. Olatunji – 90+3. Cedidla
1.FC Slovácko – FC Baník Ostrava 0:1 (0:1)
Branky: 30. Bitri
FC Zbrojovka Brno – FC Hradec Králové 1:2 (1:1)
Branky: 19. Alli – 40. Vašulín, 52. Ryneš
FC Viktoria Plzeň – FK Jablonec 3:2 (1:0)
Branky: 45+3. Sýkora, 77. Vydra, 82. Vydra – 66. Polidar, 74. Polidar