Fotbal

Finále poháru na Letné? Pořadatelský oříšek, říká Švancara. Více věří Slavii

Finále fotbalového MOL Cupu má očekávané obsazení. 3. května vyzve Sparta na Letné Slavii, která postoupila přes Bohemians až po prodloužení, když v šesté minutě nastavení druhého poločasu vyrovnával Ondřej Lingr. Podle Petra Švancary ale třicet minut navíc Slavii ve zbytku sezony nepoznamená a únava se neprojeví. Pokud by si měl tipnout, tak ligový titul a národní pohár vyhraje tým z Edenu.

Hráči Bohemians svedli ve středu v pražském Edenu velmi vyrovnanou bitvu. Dokonce byli blízko vítězství, když je v 85. minutě poslal do vedení 2:1 Hála, ale z posledního rohu vyrovnal Lingr a následně v prodloužení rozhodl Jurečka. Bývalého fotbalistu Petra Švancaru ale srdnatý výkon Bohemians nepřekvapil. "Je to MOL Cup, trochu jiná atmosféra ve smyslu důležitosti. Pamatuji si to ještě z dob, kdy jsem hrával. Navíc to je derby a Bohemka prostě ukázala, že je v pohodě. Musí se s ní počítat. V tuto chvíli to není lehký soupeř," řekl Švancara, podle kterého má tým z Ďolíčku slušnou šanci se prokousat na čtvrté místo, které zaručí předkolo Evropské konferenční ligy v příští sezoně. 

"I sami hráči to podle mě mají jako téma v kabině, že pro to udělají maximum. Je to šance na sebe upozornit. Je ale třeba počítat ještě se Slováckem. Tam se to bude mydlit, každý bod bude znamenat hodně. Bohemka má na to, aby to zvládla. Už delší dobu hraje velmi slušný fotbal. Štěstí jdou naproti," oceňuje Švancara. 

Slavia i Bohemians hrají další ligový zápas v neděli. Švancara si ale nemyslí, že by tým z Edenu mělo třicet minut odehraných navíc fyzicky poznamenat. "Oni mají tak široký kádr, spíš to poznamená Bohemku než Slavii. Myslím si, že kluci radši hrají, pokud se nezraní nebo nemají nějaké šrámy ze zápasu. Nic zásadního to nebude a kluby s tím musí počítat, tak to prostě je. Ba naopak, my v Brně jsme naštvaní, že nehrajeme MOL Cup. Těšili jsme se na něj a brali bychom ho všema deseti. Je tam spousta plusových bodů," připomněl Švancara fakt, že Zbrojovka Brno vypadla ve čtvrtfinále s Českými Budějovicemi. 

Související obsah

​Finále, které se hraje 3. května na Letné, tak nabídne očekávaný souboj Sparty se Slavií. "I já se začínám těšit na derby," přiznává brněnský patriot. Podle aktuálního harmonogramu sezony k bitvě o trofej dojde před prvním kolem nadstavby. "Je to trochu zvláštní," glosuje Švancara termínovou listinu. A jak může podle něj finálový zápas ovlivnit zbytek ligové sezony? "Ten, kdo vyhraje, bude neskutečně na koni. Budou to vládci Prahy, takže to může pomoci. Ale přebije to ten titul. Takže to může nakopnout i toho, kdo finále MOL Cupu prohraje. Těžko se to odhaduje. Těším se na to, protože tohle jsou derby, která jsou zajímavá. Oba týmy mají velmi dobrou formu, tak doufám, že nebudu zklamaný," říká Švancara.

Zajímavé bude také sledovat, jak bude finálové utkání vyřešeno pořadatelsky, protože fanoušci Sparty a Slavie si lístky rozdělí napůl. "To bude oříšek. Marketing na zápas by mohl být podobný, jako byl před Slavií s Plzní. Líbilo by se mi, kdyby byla nějaká dohoda a nedělal se bordel, aby tam mohla i děcka. Líbilo by se mi, kdyby se majitelé a marketingové týmy nějak zkusili domluvit. Nebojím se nějakých bitek, myslím, že to bude více jiskřit na hřišti," říká Švancara na závěr. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události