Sidney Crosby toho v kariéře dokázal už mnoho. Stal se třikrát vítězem Stanley Cupu, vystřelil Kanadě zlato na olympijských hrách a má několik individuálních trofejí. Řeklo by se, že už není co překonávat. Opak je ale pravdou, Crosby se v sobotu večer dostal na hranici 1 500 bodů v NHL, což se v historii povedlo pouze patnácti hráčům.
V 80 zápasech má letos 91 bodů, což je na 35 let opravdu mimořádný počin. Jeho Pittsburgh chyběl v play-off naposledy v ročníku 2005/06 a nyní bojuje o to, aby se tam Tučňáci dostali. Potřebovali porazit Detroit a Crosby se k tomu postavil jako lídr. Dal dva góly, přidal jednu asistenci a aktuálně jsou Pens na postupovém místě do vyřazovací části.
Crosby gólem na 4:1 zkompletoval bod číslo 1 500 v nejlepší hokejové lize světa ještě čtyři měsíce před svými 36 narozeninami. Na raritní milník se dostal za 1 188 utkání, což je šestý nejlepší výsledek historie. Rychlejší byli pouze Phil Esposito (1 166), Jaromír Jágr (1 165), Marcel Dionne (1 078), Mario Lemieux (747) a Wayne Gretzky (620).
Celkem to zvládlo 15 hráčů a jde o ta největší jména hokejové historie. "Sid the Kid" dal v kariéře 550 gólů a přidal 950 asistencí. A co dále? Na elitní desítku v počtu bodů mu chybí 89 bodů, což by mohl v budoucnosti ještě zvládnout.
Pokud mu bude držet zdraví a bude stále velmi produktivním hráčem, může se přiblížit k nejlepším výsledkům hokejové historie. Už nyní je považován za jednoho z nejlepších, kteří kdy hráli hokej.
THE 15TH PLAYER IN NHL HISTORY TO RECORD 1,500 POINTS!
— Pittsburgh Penguins (@penguins) April 8, 2023
With three points today, Sidney Crosby becomes the sixth-fastest player in NHL history to 1,500 points. pic.twitter.com/jostCKXdFl