Motorsport

Podpatky se chystají do Maroka. Na dámskou posádku čekají i ikonické duny

Podpatky se chystají do Maroka. Na dámskou posádku čekají i ikonické duny
Podpatky na plynu: Gabriela Budínová (zleva), Lenka Hlavatá (vpravo) | Zdroj: Heels on Wheels

Už příští neděli vypukne prestižní závod Morocco Desert Challenge a nebude na něm chybět ani první ryze dámská posádka v historii Česka a Slovenska. Podpatky na plynu, jak si posádka nechává říkat, se do Maroka hodně těší a doufá, že si prověří svou formu.

"Konečně si ověříme, jak efektivní byla naše příprava. Poctivě jsme se jí věnovaly dlouhé měsíce, věřím proto, že máme dobrý základ, na kterém stavět," těší se Lenka Hlavatá, která usedne za volant. Její parťačkou pak bude navigátorka Gabriela Budínová.

"Moc se na závod těším, zejména na Merzougu mám ty nejlepší vzpomínky," zmiňuje Gabriela Budínová ikonické duny u Merzougy, které ještě jako Gabriela Novotná v roce 2017 absolvovala na motorce a při Merzouga Rally si vyjela skvělé 1. místo mezi ženami. 

Související obsah

​​Morocco Desert Challenge je hned po Dakaru největším závodem v dálkové rally na světě. Podpatky na plynu musí zdolat přes dva tisíce závodních kilometrů. Zpočátku bude převažovat kamenitý charakter trati, už po třetí etapě ale nastoupí písky a dunová pole, zmíněné legendární duny u Merzougy pak čekají na posádky v závěrečných dvou etapách.

V kategorii Rally PRO SSV, kde česká posádka startuje, je přihlášeno přes 100 bugin. "To je více jak dvojnásobná konkurence v porovnání s letošním Dakarem, kde se na start postavilo 45 strojů kategorie T4. Přihlášené jsou celkem tři ryze dámské posádky a k tomu ve smíšených posádkách celá řada dalších pilotek s bohatými zkušenostmi," vysvětluje Hlavatá, které by se líbilo uspět v dámském poháru. 

Související obsah

​Podpatky na plynu, první ryze dámská posádka v historii ČR a SR, budou na Morocco Desert Challenge jediným českým zástupcem. Obě dámy se v minulém roce pilně připravovaly a toužily se představit na Dakar Rally 2023. Na poslední chvíli ale musely svou účast zrušit. "I přesto, že se „holky z kanclu“ celý rok poctivě připravovaly a pilně trénovaly, na poslední chvíli musely své plány přehodnotit," napsaly tehdy v tiskové zprávy. Nyní si pokusí spravit chuť při závodě v Maroku, který startuje příští neděli. 

Takhle mluvily "Podpatky na plynu" v dubnu minulého roku, v tu dobu ještě věřily, že se Dakaru zúčastní:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události