Motorsport

Emotivní vztah Schumachera s inženýry Mercedesu. Pracovali ještě s Michaelem

Emotivní vztah Schumachera s inženýry Mercedesu. Pracovali ještě s Michaelem
Mick Schumacher (vpravo) v zázemí týmu Mercedes | Zdroj: Profimedia

Mick Schumacher ve svém deníčku popsal jeho působení u týmu Mercedes ve Formuli 1. Hodně se toho naučil od Hamiltona a Russella, ale popsal také zvláštní vztah, který má k týmovým inženýrům. Někteří z nich spolupracovali ještě s jeho otcem.

Před letošní sezonou opustil Mick Schumacher tým Haas a přesunul se do Mercedesu, kde dělá testovacího jezdce a kryje záda Lewisi Hamiltonovi a Georgu Russellovi. 

V deníkovém záznamu na webových stránkách Mercedesu Schumacher prozradil, že práce rezervního jezdce mu poskytla cenné zkušenosti. "Práce s Lewisem a Georgem byla fascinující. Je to pro mě zajímavé období, protože mám možnost dohlédnout a pracovat se dvěma fantastickými jezdci, což se vám ne vždy podaří," napsal Mick. "Hodně jsem se naučil. Mám pocit, že jsem získal plno znalostí do mé zásoby dovedností. Nemyslel jsem si, že to půjde takhle rychle," dodal. 

24letému závodníkovi čas strávený v zázemí týmu pomohl lépe pochopit práci týmu F1 během závodů. "Jako jezdec obvykle nemáte možnost slyšet, co se děje mezi všemi inženýry, když jste na trati, takže poslouchat během tréninků bylo nesmírně zajímavé," napsal Schumacher. 

Související obsah

​Mick také popisuje, že pro něj bylo velmi naplňující, když začal pracovat s inženýry, kteří pracovali i s jeho otcem. Michael Schumacher za Mercedes závodil tři roky poté, co se vrátil ze sportovního důchodu. V roce 2012 pak v barvách stáje Mercedes ukončil definitivně svou kariéru. 

"Na práci s těmito inženýry si cením toho, že vám skutečně naslouchají a na vašem názoru záleží, a z emocionální stránky je zvláštní to, že mnoho lidí, kteří nyní pracují pro tým, zde pracovalo, když jezdil můj otec," popsal Mick Schumacher.

Michael Schumacher sbíral největší úspěchy v barvách Ferrari. Takhle vypadá jejich monopost pro letošní ročník F1: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události