Hokej

Vyrostl jako fanoušek Wild, teď svůj tým zachránil. Univerzitní hráč je hrdinou

Krásným momentem se v nočním zápase play-off blýskl americký obránce Brock Faber. Ten se narodil v Minnesotě, vyrostl jako fanoušek Wild a nyní ve stejném dresu září. Teprve ve třetím utkání kariéry zabránil téměř jasnému gólu a jeho spoluhráči pak rozhodli o prvním bodu v sérii.

V NHL začalo play-off, a to hned nabízí velké příběhy a hezké momenty. Ten jeden napsal teprve dvacetiletý americký obránce Brock Faber, který je rodákem z Minnesoty, která ho v roce 2020 dokonce ve druhém kole draftovala. Ještě letos hrál na univerzitě a teď ho znají pořádně i v NHL.

Na Wild chodil jako dítě a fandil jim, třeba i v roce 2016, kdy se Minnesota utkala s Dallasem. To mu bylo 13 let. Nyní je mu 20 a do stejné série naskočil, v teprve třetím zápase kariéry. A předvedl něco, co obletělo internet rychlostí světla. 

Související obsah

Brock Faber totiž ve druhém prodloužení skočil pod nohy Masona Marchmenta, který zakončoval do odkryté části branky a nejspíše by skóroval. Odvážný zákrok dvacetiletého Fabera ale zabránil gólu, hokejkou totiž vyrazil kotouč nad branku svého týmu. 

O necelé čtyři minuty později Minnesota skórovala a získala první bod série proti Dallasu, který je považován za papírového favorita. A Faber byl opět na ledě. "Měl jsem nakonec docela štěstí," okomentoval celou situaci mladý obránce pro NHL.com

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události