MMA

V největší evropské MMA organizaci jde do akce další Čech. Sledujte na Voyo

Titulový zápas veltrové váhy mezi dvěma knokautéry i debut dalšího českého zápasníka, to a mnohem víc nabídne v sobotu 22. dubna KSW 81. Podívejte se na nejdůležitější info před galavečerem a jak zápasy sledovat.

Jak sledovat?

KSW 81 se uskuteční 22. dubna v polském městě Tomaszów Mazowieck. Karta nabídne hned deset zápasů a vyvrcholí bitvou o volný titul v kategorii do 77 kg. Přímý přenos začíná v sobotu v 19:00 na Voyo. Debutující Josef Štummer nastoupí hned v prvním zápase večera, tedy kolem 19:20. 

Český debut 

Další české jméno, které se představí na půdě největší evropské MMA organizace, je mistr Evropy v brazilském jiu-jistu a stříbrný medailista z amatérského MMA Josef Štummer (2-0) z Liberce. Stejně jako Dominik Humburger je vojákem z povolání, s hodností desátníka slouží na četě dekontaminace osob a raněných. V profesionální kleci má za sebou dva zápasy v organizaci RFA a oba vyhrál. První na body, druhý ukončil na submisi. Před tím mezi amatéry nasbíral bilanci 17-2.

"Já jsem zezačátku nemohl vůbec věřit tomu, že podepíšu smlouvu s KSW. Pro mě je to další meta, která mě bude motivovat, a snad se nám tam bude dařit," řekl pro TN.cz.

Jeho soupeřem bude rovněž debutující, polský zápasník Jonatan Kujawa (1-0). "Nedávno měl první profi zápas a vyhrál ho na body. Měl hodně amatérských zápasů v karate a v K1. Myslím, že by to mohl být vyrovnaný zápas," myslí si šestadvacetiletý zápasník. 

Související obsah

​Hlavní zápas

Volný titul veltrové váhy bude mít po odchodu Roberta Soldiče konečně nového majitele. V hlavním zápase se o něj na KSW 81 utká neporažený Adrian Bartosinski, který do KSW vstoupil před dvěma roky a titulovou šanci si vydobyl čtyřmi vítězstvími před limitem. Jeho zápasy zpravidla končí v prvním nebo druhém kole, ze dvanácti výher na body získal jen jedinou, a to při svém prvním profi zápase v roce 2018.

Zápasy zbytečně neprodlužuje ani jeho soupeř Artur Szczepaniak. Na půdě KSW bojoval dvakrát a pokaždé zápas ukončil hned v prvním kole. Naposledy poslal k zemi Briana Hooie kopem na hlavu.

Takový arzenál má Artur Szczepaniak:

​Další jména, které sledovat

Zatímco hlavní zápas nabídne střetnutí dvou hvězd nastupující generace, o hlavní předzápas se postarají dvě kickboxerské legendy. Po první porážce v MMA se do klece vrací 37letý nizozemec Errol Zimmerman, aby se střetl se stejně starým Polákem Tomaszem Sararou. Karta nabídne také dva zápasy žen, ve kterých se představí přemožitelka Petry Částkové Adrianna Kreftová proti Karolině Owczarzové a Gruzinka Sofiia Bagišviliová vyzve účastnici Dana White´s Contender Series Marii Silvaovou z Brazílie. Do kleci půjde také Filip Stawowy, který v souboji s Michalem Martínkem názorně předvedl, proč se mu říká "tank".

Pozornosti by rozhodně nemělo ujít jméno Werllesona Martinse Ribeiry. Brazilec se do KSW zapsal před rokem, kdy jen týden do zápasu přijal titulovou výzvu proti Sebastianu Przybyszovi. Zápas sice prohrál, ale navzdory krátkému času na přípravu předvedl solidní výkon. Co dokáže, když je v top formě, ukázal v září minulého roku, kdy porazil Pawla Polityla na body. Na KSW 81 se mu postaví přemožitel Davida Martiníka Patryk Surdyn. A vrací se také irsko-nigerijský "Herculeez" Henry Fadipe, který loni při svém debutu zaskočil komentátory, když jako první v historii KSW ukončil soupeře technikou "peruvian necktie"

Podívejte se na netradiční submisi z dílny Henryho Fadipeho:


Jaké jsou kurzy?

Favoritem hlavního zápasu je Adrian Bartosinski s kurzem kolem 1,2. Na Szczepaniaka je kurz kolem 4,4. Jako favorit do klece nastoupí i český debutant Josef Štummer s kurzem kolem 1,5. Na soupeře lze vsadit s kurzem přes 2,2.

Zápasová karta

o volný titul veltrové váhy: Adrian Bartosinski (12-0, Polsko) vs. Artur Szczepaniak (9-1, Polsko)

těžká váha: Tomasz Sarara (1-1, Polsko) vs. Errol Zimmerman (0-1, Nizozemsko)

veltrová váha: Igor Michaliszyn (9-2, Polsko) vs. Krystian Bielski (9-4, Polsko)

bantamová váha: Werlleson Martins (17-5, Brazílie) vs. Patryk Surdyn (7-2, Polsko)

muší váha: Karolina Owczarzová (5-2, Polsko) vs. Adrianna Kreftová (4-0, Polsko)

veltrová váha: Marcin Krakowiak (11-4, Polsko) vs. Henry Fadipe (13-9-1, Irsko/Nigérie)

těžká váha: Kamil Gawryjolek (3-0, Polsko) vs. Olegs Jemeljanovs (11-3, Lotyšsko)

slámová váha: Sofiia Bagišviliová (7-2, Georgia) vs. Maria Silvaová (8-1, Brazílie)

těžká váha: Filip Stawowy (9-3, Polsko) vs. Marek Samociuk (4-3, Polsko)

pérová váha: Josef Štummer (2-0, Česko) vs. Jonatan Kujawa (1-0, Polsko)

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události