Fotbal

Alkohol nebo cigaretku bych snesl, ale drogy do sportu nepatří, řekl Švancara

Kauza ohledně Jakuba Jankta, který bez řidičáku odmítl v autě test na drogy, pohnula českým fotbalem. Celá událost zklamala i bývalého fotbalistu Petra Švancaru, který si myslí, že to může mít negativní vliv na celou Spartu. Současně ale letenský klub chválí, jak se k celé situaci postavil. V bitvě o titul ale více věří Slavii, a to především kvůli šířce kádru.

Na začátku minulého týdne se fotbalista Jakub Jankto dostal do pořádného průšvihu. Při silniční kontrole byl přichycen bez řidičáku, o který v minulosti přišel. Navíc odmítl podstoupit test na drogy. Na základě toho jej Sparta vyřadila z kádru. "Myslím si, že kauza kolem Jankta může mít ještě daleko větší dopad na Spartu. Neřeším tolik řidičák, za to bude potrestaný, ale jestli tam lítají drogy, tak si myslím, že v tom nelítá sám. Může vyplavat i něco dalšího. Třeba ne, třeba se mýlím, ale nikdy v tom nelítá nikdo sám, vždy má k sobě nějaké kamarády. Může to být z jiného prostředí. V republice se šušká hodně věcí, cokoliv je možné," řekl Švancara pro TN.cz.

Jankto je momentálně ve Spartě na hostování s opcí ze španělského Getafe. Jeho budoucnost je nejistá, ale nedá se předpokládat, že v létě bude ve Spartě pokračovat. "Sám jsem zvědavý, kam se to bude vyvíjet. Drogy do profesionálního fotbalu nepatří. Jsem z toho trošičku zklamaný. Alkohol nebo nějakou cigaretku bych ještě dokázal snést, ale u tvrdých drog je dobře, že se na to přišlo. Pro ty kluky to může znamenat do budoucna výhru, pokud se chtějí léčit a něco s tím dělat," upozorňuje Švancara. "Sparta se k tomu postavila velmi dobře, jde příkladem pro ostatní kluby," dodal.

Související obsah

​Švancara zároveň přiznává, že má o Jankta trochu strach. "Pro něj osobně je to nepříjemné období. Bojím se, aby se nestalo něco tak závažného, jako jsme v minulosti viděli u některých hráčů. Bojím se nějaké sebevraždy," říká bývalý fotbalista, který v minulosti oblékal dres Zbrojovky Brno, Slavie nebo Viktorie Žižkov. 

Sparta v sobotu přišla o první místo v tabulce, když na Slovácku pouze remizovala 1:1. To ale Švancaru nepřekvapilo. "Vím, jak Slovácko těmito zápasy žije. Historicky potrápilo Slavii a Spartu. Není to tak dávno, co získalo pohár. Čekal jsem, že to nebude pro Spartu nic jednoduchého, stejně jako když teď Slavia pojede do Ostravy. Když jsem viděl, že chybí Čvančara, tak jsem dokonce myslel, že Sparta prohraje. Z tohoto pohledu je bod ještě relativně v pohodě," říká Švancara, který v boji o titul více favorizuje Slavii.

Související obsah

​"Slavia má velkou výhodu, že má širší kádr. Bojím se, že když Spartě vypadne jeden dva hráči z top základu, teď narážím i na toho Čvančaru, může ji to stát zisk titulu. I díky tomu víc favorizuju Slavii. V derby ztratila jen kvůli vlastňáku a pak si v pohodě poradila s Bohemkou, poučila se z toho posledního zápasu," všiml si brněnský patriot, který v boji o titul zcela neodepisuje ani Viktorii Plzeň. "Pokud teď vyhraje na Spartě, tak si myslím, že je ještě ve hře," říká na závěr. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události