Hokej

Faksa skončil v bolestech na ledě. Soupeř ho nechutně trefil na koleno

Na začátek nočního zápasu hokejové NHL mezi Dallasem a Minnesotou nebude Radek Faksa vzpomínat zrovna v dobrém. Hned ve třetí minutě ho nevybíravě trefil kolenem na koleno soupeř Marcus Foligno a vypadalo to, že Faksa má možná po zápase, nebo dokonce po sezoně. Zápas ale naštěstí dohrál.

Běžela teprve třetí minuta pátého utkání série mezi Dallasem a Minnesotou. Faksa v útočném pásmu zpracovával rukou vysoký puk, když k němu zničehonic přijel Marcus Foligno a trefil Čecha kolenem na vnitřní stranu jeho kolena.

Faksa okamžitě padl na led, doktor ihned spěchal za ním a vypadalo to, že minimálně zápas pro českého útočníka skončil. Z ledu mu museli pomoci doktor se spoluhráčem. Foligno za faul kolenem dostal trest na pět minut plus do konce utkání a hned po osmi sekundách mohl svého zákroku litovat.

Související obsah

​Tak rychle se totiž z nabídnuté přesilové hry prosadil Tyler Seguin. Dallas nakonec vyhrál 4:0 a zápas měl dobrý konec i pro samotného Radka Faksu. Ten se totiž ještě v průběhu první třetiny vrátil na led a celkem na něm strávil 11 minut a 55 sekund.

"Ani netuším, kdo to byl," přiznal po zápase Faksa, že nestihl postřehnout hráče, který ho fauloval. "Naštěstí to není nic vážného," dodal, že naražené koleno by ho snad nemělo v dalších zápasech omezovat. Stars ho ještě budou potřebovat, v sérii proti Wild vedou 3:2 a po případném postupu se utkají s Coloradem, nebo Seattlem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události