MMA

Leo Brichta zná termín i soupeře. V KSW se představí už v květnu

Leo Brichta zná termín i soupeře. V KSW se představí už v květnu
Leo Brichta (červený roh) v prvním zápase v RFA | Zdroj: Nova Sport

Český MMA zápasník Leo Brichta se představí v nejprestižnější evropské organizaci KSW už za necelé tři týdny. 13. května ve Varšavě na turnaji KSW 82 se utká s šestkou lehké váhy Maciejem Kazieczkem.

Brichta poslední roky bojoval na československé scéně v organizacích OKTAGON MMA a RFA, ale nyní míří výše. Představí se v polské KSW. Jeho první zápas byl oznámen ani ne tři týdny předem a na 23letého bojovníka bude čekat 29letý Maciej Kazieczko.

Polák působí v KSW už od roku 2016 a bilanci tam má osm výher a dvě prohry. Ve svých posledních dvou zápasech zvítězil na knokaut. Jeho duely došly k rozhodnutí bodových sudí jen třikrát a pokaždé vyhrál. Jednu porážku má po knokautu, jednu na submisi. Výhru submisí na svém kontě ještě nemá.

Na druhé straně Brichta se skóre 10-3-1NC má pět výher na KO/TKO, 4 na submise a jednu výhru na body. Všechny tři prohry má také před limitem, takže oba zápasníci ještě nezažili hořkost porážky po sčítání bodů.

Související obsah

​Duel nováčka s šestkou lehké váhy proběhne 13. května ve Varšavě. Na stejném galavečeru si odbyde debut v KSW ještě jeden Čech. Minulý týden KSW oznámila, že Filip Macek se v bantamové váze utká s jedničkou bantamu Sebastianem Przybyszem.

Brichta ve svém prvním zápase v RFA uškrtil soupeře v prvním kole:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události