Fotbalisté Neapole měli v neděli jedinečnou šanci oslavit mistrovský titul. Po prohře Lazia jim stačilo na domácím hřišti porazit Salernitanu, ale to se nepodařilo. Na 1:1 v 84. minutě krásným gólem vyrovnal Bouylaye Dia. Inter Milán se výhrou nad Laziem vrátil na čtvrté místo v tabulce. Na čele tabulky ztratil i Juventus, kterou pouze remizoval na hřišti Bologni. Boj o Ligu mistrů se tak ještě více vyrovnává.
Fotbalisté Neapole nastupovali do utkání proti Salernitaně s vědomím, že pokud vyhrají, stanou se vítězi Serie A. V prvním poločase si domácí vytvořili velký tlak. Jenom Osimhen se v první desetiminutovce dostal do dvou velkých šancí, ale neuspěl. Těsně před přestávkou mohl skórovat Anguissa, ale Ochoa jeho střelu vyrazil.
V 62. minutě se domácí konečně dočkali. Raspadori rozehrál rohový kop a Olivera hlavou překonal bezmocného brankáře Salernitany. Vyprodaný stadion Diega Maradony tak mohl propuknout v euforii. Pojišťující druhou branku ale Neapol nepřidala, a tak přišel trest. V 84. minutě si Boulaye Dia poradil s Osimhenem, zamířil do vápna a nádhernou střelou k zadní tyč srovnal na 1:1.
V závěru zápasu se Neapol tlačila za rozhodujícím gólem marně, a tak si na oslavy titulu musí počkat minimálně do čtvrtka.
Domácí byli blízko otevření skóre ve 26. minutě, kdy Mchitarjan dostal zpětnou přihrávku od Correy a poslal míč do sítě. Rozhodčí Marco Guida ale gól kvůli ofsajdu neuznal. A tak gólově udeřilo na druhé straně. Felipe Anderson byl absolutně nikým nehlídaný uvnitř velkého vápna a přesnou střelou k tyči překonal Onanu, čímž poslal hosty do vedení. Do konce prvního poločasu mohli povedenými střelami zpoza vápna srovnat Mchitarjan a Barella, ale jen těsně minuli branku gólmana Provedela. V samotném závěru první půle mohlo znovu udeřit Lazio, kdy nebezpečnou střelu Imobilleho vyrazil Onana a Anderson zblízka netrefil branku.
Ve druhém poločase se do obrovské šance k vyrovnání dostal Barella, ale uvnitř velkého vápna těsně minul levou tyč. Nakonec se ale domácí po zásluze dočkali. Romelu Lukaku našel před brankou Lautara Martíneze, který ve skluzu uklidil míč do branky. Belgický útočník o pět minut později připravil i druhý gól svého týmu. Tentokrát vybídl ke skórování Gosense, který se obětavě natáhl po míči a poslal míč do branky. Při svém skluzu ale narazil do tyče, a tak musel s bolestivou grimasou vystřídat. V závěrečných minutách uzavřel na konečných 3:1 Lautaro Martínez.
Juventus v posledních čtyřech soutěžních zápasech nedokázal vyhrát, a tak musel proti Bologně zabrat, aby se mu sen o Lize mistrů v příští sezoně nerozplynul mezi prsty. Utkání ale pro Starou dámu nezačalo dobře. V deváté minutě nařídil rozhodčí pro domácí penaltu, kterou proměnil Orsolini. Ve 31. minutě dostal stejnou možnost i Juventus, ale Milik kopl pokutový kop hodně mizerně po zemi doprostřed branky, a tak neměl Skorupski problém míč chytit.
Po hodině hry si ale polský záložník zlepšil reputaci. Ve vápně se dostal k odraženému míči a z voleje prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V závěru zápasu se už ale Juventus vítězné branky nedočkal, a tak s Bolognou pouze remizoval 1:1.
Nedělní výsledky 32. kola Serie A:
Inter Milán – S. S. Lazio 1:1 (0:1)
Branky: 78. La. Martínez (Lukaku), 83. Gosens (Lukaku), 90. La. Martínez (Barella) – 30. F. Anderson (Luis Alberto)
US Cremonese – Hellas Verona 1:1 (1:0)
Branky: 9. Okereke – 75. Verdi (Magnani)
ČK: 62. Quagliata (CRM)
SSC Neapol – US Salernitana 1919 1:1 (0:0)
Branky: 62. Olivera (Raspadori) – 84. Dia (Kastanos)
US Sassuolo Calcio – Empoli FC 2:1 (0:1)
Branky: 83. D. Berardi, 90+7. D. Berardi (pen.) – 11. Cambiaghi
ČK: 75. Pinamonti (SAS)
ACF Fiorentina – UC Sampdoria 5:0 (1:0)
Branky: 45+2. Castrovilli (Biraghi), 63. Dodô (Jović), 66. Duncan (Jović), 76. Kouamé (Amrábat), 88. Terzić (Jović)
Bologna FC – Juventus FC 1:1 (1:0)
Branky:10. Orsolini (pen.) – 60. Milik