O čem se dlouho mluvilo, se stalo faktem. Český hokejový gólman Aleš Stezka podepsal roční dvoucestnou smlouvu v NHL. Jako novou posilu do brankoviště ho představil Seattle Kraken. Šestadvacetiletý hráč už v zámoří působil, když si vyzkoušel juniorskou USHL. V Čechách nabíral zkušenosti v barvách Vítkovic, Chomutova, Havířova, Liberce nebo Benátek nad Jizerou.
Poslední dvě sezony strávil Stezka ve Vítkovicích a v té letošní se vyznamenal parádními výkony v základní části i play-off. Zaujal natolik, že se začalo spekulovat o zájmu z NHL.
Zobrazit příspěvek na Instagramu
I když měl šestadvacetiletý gólman více nabídek, mluvilo se především o zájmu Seattlu, se kterým rodák z Plzně nakonec podepsal smlouvu. Tým Kraken oznámil podpis na svých sociálních sítích.
"Vítej v partě," uvedl jeden z týmů NHL pod příspěvkem a přidal i základní informace. S českým brankářem, který v minulosti hájil barvy Liberce, Havířova, Chomutova, Benátek nad Jizerou nebo Ústí nad Labem, podepsalo vedení Seattlu jednoletý dvoucestný kontrakt, jenž zaručuje výdělek 950 tisíc dolarů, což je skoro 20,5 milionu korun.
Zámoří už si Stezka vyzkoušel. V sezonách 2015/2016 a 2016/2017 chytal v juniorské USHL, kde vystřídal týmy Sioux Falls Stampede a Chicago Steel.
V NHL občas teče i krev. Nedávno se o tom přesvědčil brankář Jets: