šipky

Czech Darts Open začíná. Nova Sport má připraven exkluzivní program

Už v pátek začíná v Praze Gambrinus Czech Darts Open, osmá zastávka prestižní šipkařské European Tour. Do Letňan se sjede ta největší šipkařská smetánka a chybět nebude ani pět českých zástupců. Celý turnaj budete moci sledovat na obrazovkách Nova Sport 2 a Voyo. Máme pro vás připravená i speciální studia, která budou plná zajímavých hostů. Začátek je plánován každý den na 12:30.

Peter Wright, Michael van Gerwen, Jonny Clayton nebo Rob Cross. To je jen malý výčet hvězd, které se o víkendu představí v Praze. Oproti loňskému ročníku se turnaj neodehraje na Královce, ale v PVA EXPO v Letňanech a dá se očekávat vynikající divácká atmosféra, jako tomu bylo v předchozích ročnících. 

Fanoušci budou moci hnát kupředu i pět českých hráčů, a to sice Adama Gawlase, Karla Sedláčka, Filipa Šebestu, Davida Píska a Dalibora Šmolíka. Poslední dva jmenovaní se do turnaje kvalifikovali ze čtvrteční národní kvalifikace. Všichni už znají také své soupeře pro první kolo a v případě postupu i pro to druhé. Rozlosování pro české hráče najdete v dolní části článku. 

Související obsah

​Celý turnaj budete moci sledovat na obrazovkách Nova Sport 2 a Voyo. Všechny tři hrací dny jsou rozděleny do odpoledních a večerních bloků. Odpolední začíná ve 13 hodin a večerní v 19 hodin. Od 12:30 a 18:30 ale pro vás budeme mít připravené speciální studio, které budou moderovat Vojtěch Tichava a Martin Kasparides. Těšit se můžete na řadu zajímavých hostů. Pravidelným členem bude Pavel Jirkal, který se ve své kariéře stal juniorským mistrem světa v softových šipkách a Českou republiku v letech 2015 a 2019 reprezentoval na World Cup of Darts. 

PROGRAM TURNAJE:

V pátek se odehraje kompletní první kolo. Představí se v něm všech pět českých zástupců. Vítězové postoupí do druhého kola, které je v plánu v sobotu. Druhý hrací den už přijdou na řadu ty největší hvězdy, které mají v prvním kole volný los. Chybět budou bohužel Michael Smith a Gary Anderson, kteří se z turnaje na poslední chvíli odhlásili. Už dříve bylo jasné, že nepřijede ani Gerwyn Price. 

Z českých hráčů se v pátečním odpoledním bloku můžete těšit na Davida Píska, Dalibora Šmolíka a Filipa Šebestu. Večer pak nastoupí Adam Gawlas a Karel Sedláček. Pokud Češi postoupí, budou v sobotu hrát opět Písek, Šmolík i Šebesta v odpoledním programu a Gawlas se Sedláčkem zase večer.

Vyvrcholení turnaje přijde na řadu v neděli. Během odpoledního programu se odehraje třetí kolo a večer bude následovat čtvrtfinále, semifinále a finále. 

Související obsah

ROZLOSOVÁNÍ TURNAJE:

Gambrinus Czech Darts Open bylo rozlosováno ve čtvrtek. Zde se můžete podívat na program pro české hráče, a to včetně časů, kdy v pátek nastoupí k terči, a možného soupeře pro druhé kolo. 

Pátek 14:00 David Písek – Geert Nentjes, soupeř v druhém kole:⁠ Dave Chisnall
Pátek 15:00 Filip Šebesta – Dylan Slevin, soupeř v druhém kole:⁠ Damon Heta
Pátek 15:30 Dalibor Šmolík – Richard Veenstra, soupeř v druhém kole: Josh Rock
Pátek 21:00 Adam Gawlas – Madars Razma, soupeř v druhém kole:⁠ Rob Cross
Pátek 22:00 Karel Sedláček – Jeffrey Sparidaans, soupeř v druhém kole:⁠ Joe Cullen

Kompletní rozlosování najdete zde:

JAK TO VIDÍ SÁZKOVÉ KANCELÁŘE:

Jednoznačně největším favoritem Gambrinus Czech Darts Open je Michael van Gerwen, na kterého si můžete vsadit v kurzu 3,5:1, následuje ho Jonny Clayton (9:1) a Dave Chisnall (12:1). Druhý hráč světového žebříčku Peter Wright, který se momentálně nenachází v dobré formě, je podle bookmakerů až sedmý v pořadí a vsadit si na něj můžete v kurzu 15:1. Stejné šance se dávají i obhájci titulu Lukeu Humphriesovi. 

Čeští hráči mezi favority turnaje nepatří. I přesto, že Adam Gawlas letos dokázal postoupit do semifinále UK Open, je na něj vypsán astronomický kurz 250:1. Stejně se věří i Karlu Sedláčkovi. Na zbylé tři české zástupce, tedy Filipa Šebestu, Dalibora Šmolíka a Davida Píska, je vypsán kurz dokonce 700:1.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události