Hokej

Palát národní tým v Rize neposílí. Trenéři mají zájem o Davida Kämpfa

Palát národní tým v Rize neposílí. Trenéři mají zájem o Davida Kämpfa
Ondřej Palát v dresu NJ Devils | Zdroj: profimedia.cz

Hokejový nároďák má v dějišti turnaje den volna, a tak probíhal pouze trénink. Nejvíce se tedy mluvilo o hráčích, kteří vypadli v play-off NHL a mohli by posílit kádr Kariho Jalonena. Ondřej Palát kvůli menšímu zranění do Lotyšska nedorazí, manažer reprezentace Martin Havlát bude ještě mluvit s Davidem Kämpfem.

"S Ondrou Palátem jsme se spojili včera, bavili jsme se o tom, jestli by nemohl přijet. Bohužel Ondra se tento rok musí ze šampionátu omluvit. Moc rád by jel, ale během roku byl zraněný a teď v play-off ho také trápilo menší zranění," vysvětloval pro web hokej.cz generální manažer reprezentace Martin Havlát.

"Navíc hrál předešlé tři roky finále Stanley Cupu, je tedy jedním z našich nejvytíženějších hráčů v NHL. Jestli se u někoho dá pochopit, že tento rok nepřijede, tak je to právě u něho. Určitě si zaslouží odpočinek," ví Havlát.  

V noci vypadlo z play-off také Toronto, za které hraje centr David Kämpf, který byl členem loňského bronzového kádru. Martin Havlát o rodáka ze severočeského Jirkova zájem má. "V sobotu se s ním pokusím spojit. A uvidíme, jaká u něho bude situace," uvedl Havlát, který si v NHL zahrál za Ottawu, Chicago, Minnesotu, San Jose, New Jersey a St. Louis.

Související obsah

Čeští hokejisté měli během soboty dobrovolný trénink, na němž se objevili i hráči, kteří jsou zatím mimo sestavu. Jde o útočníky Daniela Voženílka a Martina Kauta. "Další zápas máme až v neděli, určitě o tom budou nějaké debaty. Bude záležet hlavně na trenérech," řekl o jejich případném nasazení Havlát. 

Národním tým v pátek zdolal Slovensko 3:2 a do tabulky si připsal důležité tři body. Další zápas odehraje tým Kariho Jalonena v neděli, kdy se Česko utká s Kazachstánem.

Toronto vypadlo v noci, velkou měrou se na tom podílel i Radko Gudas:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události