APLIKACE TN.CZ
Hokej

Opět prodloužení! Vegas v prvním utkání udolalo Dallas

Po startu finále Východní konference se začalo hrát i na západě. Úvodní duel se hrál na ledě favorizovaného Vegas, které v duelu dvakrát vedlo, ale přesto se šlo do prodloužení. Nyní se ale nehrály čtyři dvacetiminutovky, Golden Knights totiž rozhodli už po 95 sekundách a jsou blíže k finále Stanley Cupu.

Páteční první finále na opačné straně pavouka přineslo velké drama a nakonec se duel zapsal do historie, protože byl šestým nejdelším zápasem historie NHL. Matthew Tkachuk rozhodl až ve 140. minutě utkání. Ve Vegas se ale tak dlouhé utkání neočekávalo. 

Skóre série otevřel v závěru devatenácté minuty Jason Robertson, který před Hillem šikovně tečoval přihrávku Hintze. Za domácí srovnal těsně před polovinou duelu William Karlsson, který využil odraz od zadního mantinelu. Stejný hráč stav duelu i otočil, ve 42. minutě prostřelil Oettingera mezi betony.

Produktivní Roope Hintz sice brzy vyrovnal střelou z levého kruhu, ale domácí si své vedení vzali opět do svého držení. Vyrovnat tak musela ikona novodobé historie Stars Jamie Benn, který se prosadil v závaru před brankou. 

Související obsah

Šlo se tak do prodloužení, které ale trvalo jen pár minut. Brett Howden dostal přihrávku k pravé tyčce, kde ale kotouč promáchl. Následně se ale dostal k dorážce a po jeho střele zpoza branky se Golden Knights radují z první výhry.

Play-off NHL, finále Západní konference: 

Vegas Golden Knights – Dallas Stars 4:3pp. (0:1, 1:0, 2:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 30. Karlsson (Whitecloud, Roy), 42. Karlsson (Martinez, Pietrangelo), 50. Blueger (Kolesar, Whitecloud), 62. Howden (Stone, Stephenson) – 19. Robertson (Hintz), 45. Hintz (Pavelski, Robertson), 59. Benn (Pavelski, Hintz)

První finále Východní konference rozhodl Matthew Tkachuk ve 140. minutě:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události