MMA

Vémolova snaha o takedown byla marná. Kincl udržel pás šampiona střední váhy

Vémolova snaha o takedown byla marná. Kincl udržel pás šampiona střední váhy
Patrik Kincl | Zdroj: Profimedia

Šampionem střední váhy v organizaci OKTAGON zůstává i nadále Patrik Kincl. Po velkém boji udolal na body Karlose Vémolu. Ten sice byl celý zápas o něco aktivnější a snažil se soupeře dostat na zem, ale na Kincla si nepřišel. Rodák z Hradce Králové vítězí po výsledku 49:46, 50:45 a 50:45.

Patrik Kincl a Karlos Vémola proti sobě v kleci nastoupili po takřka pěti letech. Za tu dobu se ale spoustu věcí změnilo, a tak byl nyní Kincl úřadujícím šampionem střední váhy. Proti sobě měl ale Karlose Vémolu, který kraluje polotěžké váze a rád by se stal vládcem dvou různých kategorií. 

Hned na začátku zápasu se Vémola pokusil o takedown. Soupeře sice dostal k zemi, ale Kincl dokázal rychle vstát. Poté se oba borci přesunuli k pletivu, kde chtěl Vémola Kincla zvednout, ale neúspěšně. 

Související obsah

​Zatímco se Vémola snažil Kincla dostat na zem, byl jeho soupeř o dost aktivnější v úderech. Kincl se také mohl těšit velké divácké podpoře. Ve druhém kole měl převahu Kincl, který dotáhl Vémolu k pletivu, kde měl navrch. Navíc se mu povedly i nějaké kopy kolenem a údery loktem do hlavy. Vémolova jediná snaha v podstatě byla jen dostat Kincla na zem, ale to se mu na delší časový úsek ne a ne podařit. 

Ve třetím kole se Kinclovi povedl úder loktem, díky kterému začala Vémolovi téct krev. O chvíli později se ale Karlos dostal do výhodnější pozice, kdy byl na zádech svého soupeře, ale dlouho ho pod sebou neudržel. I nadále svého soupeře tlačil Vémola, ale bez znatelně povedených úderů. 

Související obsah

​Čtvrté kolo začal Vémola low kickem a soupeře natlačil k pletivu. Zde ale schytal několik úderů loktem. Po dvou minutách rozhodčí odtrhl oba borce od pletiva a zápas se přesunul doprostřed oktagonu. Do pátého kola šel Vémola se značně dobitým obličejem. 

I tak ale vše pokračovalo podle zaběhnutého scénáře. Vémola zkusil low kick a pak soupeře ihned dostat na zem. I nadále byl aktivnější, ale opět schytal tvrdý úder kolenem. Ani páté kolo ale o vítězi nerozhodlo, a tak vítěze museli určit rozhodčí. 

Tím se stal Patrik Kincl a po výsledku 49:46, 50:45 a 50:45 udržel pás šampiona střední váhy. 

Kompletní výsledky: 

Liam Etebar –⁠ Amiran Gogoladze – na body 27:30, 27:30, 26:30
Rober Pukač –⁠ Miroslav Brož – na body 28:29, 29:28, 28:29
Mateusz Legierski –⁠ Matěj Kuzník – na body 29:28, 29:28, 29:28
Louis Glismann –⁠ Melvin van Suijdam – 1. kolo submise
David Kozma –⁠ Alex Lohoré – na body 30:27, 30:27, 30,27
Patrik Kincl –⁠ Karlos Vémola – na body 49:46, 50:45, 50:45

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události