MMA

Svět žasne nad tím, co se událo v Praze. Glismann předvedl unikátní ukončení

Svět žasne nad tím, co se událo v Praze. Glismann předvedl unikátní ukončení
Zápasník Louis Glismann | Zdroj: Maxime Le Pihif / SIPA / profimedia.cz

Dánský MMA zápasník Louis Glismann se stal během chvíle velkou hvězdou. 32letému fighterovi se totiž povedl kousek, který se jen tak nevidí. Na galavečeru Oktagon 43 se Glismannovi povedlo ukončit soupeře tzv. omoplatou a celý svět se mu klaní.

Glismann se na pražské MMA akci utkal s Melvinem van Suijdamem a na konto si připsal suverénní vítězství. Svoji dominanci pak naplno potvrdil na konci prvního kola, když předvedl málo vídaný chvat. 

32letý Dán v tu chvíli bojoval se soupeřem na zemi a hnal se za rychlým ukončením. Nakonec se Louisi Glismannovi povedlo předvést krásnou omoplatu, která patří mezi vzácné techniky v brazilském jiu-jitsu. 

Související obsah

​Nizozemský soupeř musel po chvatu s bolestivou grimasou zápas odklepat a krásná submise byla na světě. Glismann za svoje ukončení získal ocenění za výkon večera a dostal bonus v hodnotě pěti tisíc eur. Krásný moment navíc nadchnul fanoušky MMA, kteří o něm mluví jako o submisi roku. "MMA bojovník Louis Glismann šokoval fanoušky extrémně vzácnou submisí," píše web sportskeeda. "Je snadnější se trefit do loterie než vidět takové ukončení," stojí v článku na renomovaném MMA serveru MMAjunkie.

"Tímhle vítězstvím jsem vyslal jasnou zprávu o tom, co dokážu. Budu dál tvrdě makat a příště půjdu opět po ukončení," zhodnotil své vítězství na tiskové konferenci Louis Glismann, který si připsal čtvrté vítězství v řadě. 

Drtivá ukončení jsou k vidění v polské MMA organizaci KSW:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události