Hokej

Kapitán Dallasu šel po dvou minutách do sprch. Stars bez něj dostali výprask

Že je finále Západní konference NHL play-off vyostřené, není pochyb. Ve třetím zápase mezi Dallasem a Vegas to dokázal kapitán domácích Jamie Benn. Ve druhé minutě dohrál Marka Stonea a šel předčasně do šaten. Jeho tým už v tu dobu prohrával 0:1. Nakonec z toho byl debakl 0:4. Vegas vede už 3:0 na zápasy.

K souboji kapitánů došlo na konci druhé minuty. Benn stihl odehrát puk a následně blížícího se Stonea poslal ramenem k zemi. Na cestu k ledu mu pomohl ještě úderem do obličeje, a když se mu do cesty připletla soupeřova hokejka, prostě ji zahodil. Tím to ale neskončilo, ležícího Stonea dohrál i na zemi, kde ho sprostě hokejkou přimáčkl k zemi. To bylo to poslední, co Benn v zápase udělal.

Vegas třetí zápas naprosto ovládlo. Už po sedmi minutách vedlo 3:0, po minutě se prosadil Marchessault, vyloučení Benna při přesilovce potrestal Barbašev a pak zvýšil vedení Carrier. Po třech inkasovaných gólech v čase 7:10 se prohodili gólmani Dallasu, ale ani Wedgewood Stars nezachránil. Ve druhé třetině ho propálil Pietrangelo. Vegas vede 3:0 na zápasy a poslední krok do finále boje o Stanley Cup může udělat v pátek v noci. 

Související obsah

Na konci druhé třetiny kapitána Dallasu napodobil Max Domi. Nicolase Hagueho krosčekem u mantinelu poslal k zemi, a když rozhodčí uklidnil vzniklou hromadnou tlačenici, Domi inkasoval 2 + 2 minuty za krosček a hrubost a osobní trest na 10 minut za nesportovní chování. A vyznamenali se diváci, na led totiž začaly létat odpadky a druhá třetina byla ukončena o 20 sekund dříve. Dohrála se až po přestávce před třetí částí. 

Dallas Stars – Vegas Golden Knights 0:4 (0:3, 0:1, 0:0) – stav série 3:0 pro Vegas
Branky: 2. Marchessault (Eichel, Barbašev), 6. Barbašev (N. Roy), 8. Carrier (Blueger, Kolesar), 29. Pietrangelo (Barbašev, N. Roy)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události