Fotbal

Přípravy na finále EKL v Praze vrcholí. Vznikne speciální vlaková linka i fanzóny

Za necelé dva týdny bude Praha hostit velkou fotbalovou událost. 7. června se v Edenu hraje finále Evropské konferenční ligy, ve kterém se proti sobě postaví italská Fiorentina a anglický West Ham.

"Filozofie Fotbalové asociace (FAČR) je i přivádět významné zahraniční fotbalové akce do České republiky," uvedl na tiskové konferenci předseda FAČR Petr Fousek. "Evropská konferenční liga je životaschopná soutěž sportovně i finančně," dodal. V Praze už se hrál třeba Superpohár v roce 2013 mezi Chelsea a Bayernem a také mistrovství světa do 21 let v roce 2015. Poslední velkou akcí v Česku bylo mistrovství Evropy žen do 19 let v loňském roce. 

Česko bude mít v zápase i své zástupce a také je jisté, že bude mít svého vítěze. Za West Ham pravidelně hrají Tomáš Souček a Vladimír Coufal a na druhé straně za Fiorentinu kope Antonín Barák. "To, že se do finále dostali čeští fotbalisté, je šlehačka na dortu této akce," řekl Fousek. Fanoušci se také 6. až 7. června mohou před Rudolfinem vyfotit s vystavenou trofejí pro vítěze soutěže. 

Kapacita stadionu bude pro finále snížena na 18 000 míst. To je nedostatečný počet, protože do Prahy plánuje přijet mnohem více fanoušků, zejména z Anglie. Proto budou zřízeny speciální fanzóny s velkoplošnými obrazovkami. Pro fanoušky anglického klubu bude vymezen prostor na Letenské pláni a fandové italského týmu, kteří se nedostanou na stadion, se mohou dívat na utkání na Výstavišti. 

Související obsah

​Na bezpečnostní situaci budou samozřejmě dohlížet policisté, kteří budou přítomni jak na stadionu, tak i ve fanzónách a v centru města. Kolem stadionu ve Vršovicích budou také dopravní omezení, která se včas místní občané dozvědí. Zároveň budou posíleny spoje MHD a bude zavedena speciální vlaková linka mezi Edenem a Holešovicemi.

Ve Fortuna aréně se ještě tuto sobotu odehraje ligové utkání mezi Slavií a Slováckem. Hned v neděli už převezmou stadion pod svou správu organizátoři finále evropské soutěže. Dojde i k několika větším i menším úpravám. Celá akce by měla stát v řádu jednotek milionů eur (desítky až nízké stovky milionů korun).

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události