Další sporty

Legendární Jordan si kupuje superauto. Hvězda NBA zaplatí desítky milionů

Legendární Jordan si kupuje superauto. Hvězda NBA zaplatí desítky milionů
Michael Jordan | Zdroj: profimedia.cz

Legenda NBA Michael Jordan si na stará kolena rád dělá radost. Nyní se 60letý bývalý basketbalista rozhodl obstarat si nový sportovní vůz, jehož cena se odhaduje na 3,5 milionu dolarů (cca 77 milionů korun).

S informací přišel server Sports Illustrated, podle kterého se Jordan zahleděl do zbrusu nového vozidla Hennessey Venom F5 Roadster, jehož cena se pohybuje okolo 3,5 milionu dolarů (cca 77 milionů korun). Auto je známé především svým elegantním designem a neuvěřitelně vysokou rychlostí, která má dosahovat až 500 kilometrů v hodině. 

"Dnes byl zvláštní den. Je pro mě ctí připravit náš speciální Venom F5 pro mého speciálního přítele," prohlásil na instagramu majitel společnosti Hennessey Performance John Hennessey.

Související obsah

Celkem Hennessey Performance postavila 24 kupé, která jsou všechna vyprodaná. Navíc bylo vyrobeno pouze 30 roadsterů, což ukazuje, že legenda NBA je exkluzivním majitelem právě tohoto typu vozidla. 

​Michael Jordan patří k nejlépe placeným sportovcům historie, jeho jmění se odhaduje na 2 miliardy dolarů (cca 44 miliard korun). 60letý bývalý basketbalista patří také k nejlepším hráčům v dějinách NBA. S Chicagem Bulls dokázal získat šest titulů, je také držitelem dvou zlatých olympijských medailí.

Nedávno se boty Michaela Jordana prodaly za desítky milionů korun:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události