Další sporty

Jordan je nejlépe placeným sportovcem historie. Do top 50 se dostala i žena

Jordan je nejlépe placeným sportovcem historie. Do top 50 se dostala i žena
Michael Jordan | Zdroj: JB Autissier / Panoramic

Ačkoliv Michael Jordan ukončil kariéru už v roce 2003, stále je nejbohatším sportovcem historie. Podle nového žebříčku webu Sportico je čerstvý šedesátník suverénně na první pozici, a svůj náskok navíc stále zvyšuje. Do nejlepší padesátky se dostala také žena, tenistka Serena Williamsová.

Renomovaný server Sportico, který se zabývá sportovním byznysem ve světě, zveřejnil aktualizovaný žebříček nejbohatších sportovců historie pro rok 2022. Vedoucí příčku si drží Michael Jordan, který je i 20 let po konci kariéry stále nejbohatším sportovcem na světě. 

60letý bývalý basketbalista navíc svůj náskok stále zvyšuje, a to zejména díky lukrativní smlouvě se společností Nike. Jen za rok 2022 si tak měl Michael Jordan přijít na 180 milionů dolarů (téměř 4 miliardy korun). Tedy o 50 milionů dolarů více než aktuálně nejlépe vydělávající aktivní sportovec Lionel Messi. 

Bývalá hvězda Chicaga Bulls si tak od draftu NBA v roce 1984 dohromady vydělala 3,3 miliardy dolarů (cca 73 miliard korun). Hned za Jordanem je pak trojice golfistů – Tiger Woods, Arnold Palmer a Jack Nicklaus. Top pětku pak uzavírá Cristiano Ronaldo, který od roku 2002 vydělal 1,58 miliardy dolarů (cca 35 miliard korun).

Související obsah

V nejlepší padesátce je pak jako jediný zástupce stále více populárnějšího MMA Conor McGregor. Irský fighter je na 33. místě. Do žebříčku se také dostala jediná žena, a to tenistka Serena Williamsová, která si za svou kariéru přišla na 600 milionů dolarů (cca 13,2 miliardy korun). 

Druhým nejbohatším basketbalistou historie je LeBron James, který se nedávno stal nejlepším střelcem historie NBA:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události