Hokej

Velké změny v pravidlech hokejové LM! Týkají se přesilovek a oslabení

Velké změny v pravidlech hokejové LM! Týkají se přesilovek a oslabení
Trofej pro vítěze hokejové Ligy mistrů | Zdroj: Profimedia

Hodně revoluční novinky v pravidlech připravili organizátoři hokejové Ligy mistrů. A všechny se týkají přesilových her, které se úplně změní. Veškeré novinky vejdou v platnost už v nadcházející sezoně.

Cílem sportovního výboru hokejové Ligy mistrů (CHL) je zvýšit atraktivitu soutěže, a tak v posledních měsících mluvil o změně několika pravidel. Nakonec se schválily tři změny, které se dotknou přesilových her.

1) Menší tresty budou stejné jako vyšší

  • Tým, který hraje přesilovou hru, i třeba klasickou dvouminutovou, pokud vstřelí gól, početní výhoda se neruší.

2) Odklad menších trestů

  • Menší dvouminutový trest bude odpykán i poté, co tým v signalizované výhodě vstřelí gól.

3) Gól v oslabení ruší trest

  • Pokud tým vstřelí gól ve vlastním oslabení, skončí početní nevýhoda.

Související obsah

​"Přišli jsme se třemi jednoduchými, ale účinnými změnami, které mají velký potenciál přidat do hry další vzrušení. Všechny tři změny jsou nenáročné a pro všechny velmi snadno pochopitelné," řekl generální ředitel CHL Martin Baumann pro oficiální stránky soutěže.

"Proces vývoje inovací pravidel byl součástí celkového přezkumu strategie, v němž příslušné zúčastněné strany rozhodly, že CHL promítne svou schopnost inovace z jiných oblastí do hry a zváží nová nebo odlišná pravidla a zavede je jako první. S výsledkem jsem velmi spokojen a myslím, že se nám podařilo přijít se změnami, které mají správnou rovnováhu mezi inovací, vzrušením a důvěryhodností. Bude zajímavé sledovat, jak to změní hru," dodal Baumann. Veškeré změny začnou platit už od ročníku 2023/2024 a dotknou se tak i trojice českých týmů, tedy Třince, Pardubic a Vítkovic.

Specialistou na přesilovkové góly je v NHL například David Pastrňák, který se takto trefil proti Detroitu. Pokud by i v NHL platila pravidla jako v CHL, početní výhoda by pokračovala:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události