Fotbal

Grygera bude za vulgarity pykat. Disciplinárka ho potrestala pokutou

Grygera bude za vulgarity pykat. Disciplinárka ho potrestala pokutou
Zdeněk Grygera | Zdroj: Profimedia

Generální manažer fotbalového Zlína Zdeněk Grygera bude nakonec pykat. Bývalý reprezentační obránce dostane od disciplinární komise za své chování při utkání proti Teplicím pokutu 50 tisíc korun.

Zlín se v zápase proti Teplicím zlobil jak na rozhodčího, tak i na práci VAR. Po porážce 1:2 neunesl nervy generální manažer Zdeněk Grygera, který se v emocích vydal do kabiny sudích, tak i do vozu, kde sídlí videorozhodčí. Podle zápisu navíc mluvil sprostě: "To jste pos**ali, před tou brankou to žádná ruka nebyla, jdu na VAR." 

"Ze strany pana Grygery došlo k chování, které v profesionálních soutěžích nelze tolerovat a akceptovat. Interakce funkcionářů s rozhodčími během utkání i bezprostředně po něm považujeme za naprosto nepřijatelné a musíme tyto přestupky velice tvrdě postihovat, ať už k tomu byly pohnutky jakékoliv," vysvětlil předseda disciplinární komise Richard Baček. Manažer Zlína a bývalý reprezentant tak musí za své chování zaplatit pokutu 50 tisíc, což je maximální výše. 

Související obsah

"Disciplinární řád nám umožňuje udělit funkcionáři klubu trest za takový přestupek až do výše 50 tisíc korun a v tomto případě jsme přistoupili k udělení trestu v nejvyšší možné výši. Současně jsme potrestali peněžitým trestem 50 tisíc korun i domácí klub, že dostatečně nezabezpečil prostor vymezený rozhodčím a umožnil vstup pana Grygery ke kabině rozhodčích i do bezprostřední blízkosti vozu VAR," dodává Baček.

Zlín po zápase podal na výkon rozhodčích oficiální stížnost. Nicméně Komise rozhodčích dala Zlínu za pravdu pouze v jednom v bodě, a to sice, že Ševci měli v 75. minutě za stavu 1:1 po ruce Štěpána Chaloupka kopat penaltu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události