Hokej

V Rize se slavilo až do rána. Přesuňte k nám zbytek turnaje, přejí si fanoušci

V Rize se slavilo až do rána. Přesuňte k nám zbytek turnaje, přejí si fanoušci
Hráči Lotyšska po postupu do semifinále MS | Zdroj: Profimedia.cz

Zatímco hokejoví giganti na MS skončili, Lotyšsko se poprvé v historii raduje z postupu mezi čtyřku nejlepších, takže fanoušci uvidí jednu z pořadatelských zemí minimálně v ještě dvou duelech. Baltská země po skvělém výkonu udolala Švédsko a v Rize se slavilo až do rána. Pak fanoušci i novináři vyzývali, aby se zbytek turnaje odehrál v Lotyšsku.

Před skvělou kulisou se povedlo Lotyšsku něco, co žádný tým z baltské země nikdy nedokázal. Postoupil do semifinále a zahraje si finálový víkend o medaile. Tým Harijse Vitolinše s mnoha hráči z extraligy porazil Švédsko 3:1 a Riga ze čtvrtka na pátek nešla spát. 

Základem úspěchu byl dvaadvacetiletý brankář Arturs Šilovs z Vancouveru, který čelil celkem 41 pokusům a inkasoval jen z hole Timothyho Liljegrena. Domácí celek navíc strávil 33 minut v oslabení. Švédové přesto více branek nedali a na turnaji se loučí, a to společně s Českem, Finskem a Švýcarskem. 

V Rize se slavilo až do rána. Fanoušci sborově skandovali "Latvia" a po celém městě byly vidět národní vlajky Lotyšska. Na veřejnost se dostala i videa, kde se fanoušci pořádně radují, a to především ve fanzónách. 

Před bouřlivou atmosférou se prostě bojovníkům, kteří mohou připomínat český kádr z MS v roce 2010, velmi daří. Zbytek turnaje se ale přesouvá do finského Tampere, a tak se dá očekávat nálet fanoušků z baltské země. 

Komentátor Paulius Jakelis navíc na twitteru vyzval IIHF k tomu, aby víkendový program přesunula zpátky do Rigy. "Ahoj, IIHF. Myslím si, že je lepší přesunout semifinále a finále do Rigy." Následně vyzval i tamní leteckou společnost, aby pro fanoušky stáhla všechna letadla, která míří do Tampere.

Související obsah

​Dalším hrdinou Lotyšska se stal Miks Indrašis, který dal rozhodující trefu ve třetí třetině. Rihards Bukarts mu přenechal kotouč a útočník z německého Schwenningenu si obhodil švédského obránce, počkal si na pohyb brankáře a skvěle zamířil do levé šibenice. 

Výhru pak potvrdil litvínovský obránce Janis Jaks, jehož střela od modré čáry zapadla až za záda brankáře Johanssona. Lotyšsko vyhrálo šest utkání v řadě a má skalpy Česka, Švýcarska a Švédska. O finále si to rozdá s Kanadou, se kterou v úvodním duelu prohrálo 0:6.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události