Motorsport

Jestli Lewis zůstane? Je mi to fuk, říká Hamiltonův týmový kolega Russell

Jestli Lewis zůstane? Je mi to fuk, říká Hamiltonův týmový kolega Russell
George Russell ve svém monopostu | Zdroj: Profimedia.cz

Závodníkovi formule 1 Lewisi Hamiltonovi po právě probíhající sezoně skončí smlouva u Mercedesu a zatím není jisté, zda bude ve stáji pokračovat. O tom, jak vidí případné změny v týmu, se rozpovídal jeho kolega George Russell. Ten se nechal slyšet, že mu je úplně jedno, jestli bude Brit nadále jeho kolegou, nebo ne.

Sezona je v plném proudu a pomalu se začíná řešit budoucnost Lewise Hamiltona, kterému v Mercedesu dobíhá aktuálně platný kontrakt. Kdo si z jednání vůbec nedělá těžkou hlavu, je Britův týmový kolega George Russell. 

Ten totiž podle Daily Mail prozradil, že mu vůbec nezáleží na tom, jestli s ním sedminásobný mistr světa zůstane v jedné stáji, nebo ne. "Je mi jedno, jestli Lewis odejde, nebo zůstane," uvedl pětadvacetiletý Angličan. 

Důvodem je hlavně to, že se údajně soustředí především na vlastní výkony a chce porazit každého. "Věřím, že můžu porazit kohokoli ze startovního pole," řekl sebevědomě.

V minulé sezoně dosahoval lepších výsledků než Hamilton, letos za ním prozatím naopak o 16 bodů zaostává. Bývá ale rychlý v kvalifikacích a v kuloárech se mluví o tom, že začíná být hoden nálepky Britova patřičného následovníka. 

Aby také ne, kvůli kariéře Russell neustále dře. V jeho tréninku nechybí kromě závodního ježdění ani posilovna, běh nebo jízda na kole. Zajezdil si už dokonce i se slavným cyklistou Geraintem Thomasem. 

Související obsah

​I když je anglickému závodníkovi jedno, zda bude s krajanem Hamiltonem nadále tvořit týmovou dvojici, nemá s ním problém. "On tlačí mě a já tlačím jeho. Ale jsem tu, abych všechny porazil. Těch 15 měsíců po jeho boku mě posílilo. Moje sebevědomí vzrostlo. Máme dobrý vztah," popsal dosavadní spolupráci.

"Musím být trpělivý, pokračovat v práci, dělat své věci a můj čas bezpochyby přijde," uzavřel.

Lewis Hamilton byl už dokonce za parádní výkony pasován na rytíře: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události