Fotbal

Vácha oznámil konec profesionální kariéry. S fotbalem ale nekončí

Lukáš Vácha, kapitán Sparty B
Lukáš Vácha, kapitán Sparty B | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Fotbalista Lukáš Vácha oznámil konec své profesionální kariéry. Hráč Sparty Praha poslední roky hrál sice jen za B tým, ale v roce 2014 dokázal získat s Letenskými titul v lize i v poháru. Zároveň si připsal i 8 startů za reprezentaci. S fotbalem Vácha ale nekončí, už letos se naplno věnoval roli asistenta trenéra u druhého týmu Sparty.

"Fotbal je můj život. Ale dneska končím profesionální hráčskou kariéru," napsal Lukáš Vácha na svém facebooku. "Až v závěru kariéry jsem došel k disciplíně, začal o fotbale přemýšlet mnohem víc," přiznal 34letý fotbalista.

S fotbalem Vácha začínal ve Slavii, ale pořádně o sobě dal vědět až v dresu Liberce. Z něj potom v roce 2013 odešel do Sparty a v roce 2014 byl u titulu Letenských a ve stejném roce s nimi vyhrál také pohár a superpohár.

Vácha patřil k oporám Sparty a hrál i za reprezentaci, ale postupně i vinou zdravotních problémů přicházel o místo v sestavě. V ročníku 2017/18 hostoval v Liberci, ale ani po návratu mu minutáž moc nepřibývala. Vácha si za "áčko" zahrál naposledy 9. prosince 2018 proti Teplicím. Od další sezony už patřil do týmu "béčka", kde působil v roli kapitána a jako mentor pro mladší spoluhráče. 

Související obsah

​S fotbalem ale prý nekončí. Od začátku tohoto ročníku kromě kapitánské úlohy plnil v B týmu i roli asistenta trenéra. "Je čas skončit jako hráč. Ale rozhodně nekončím s fotbalem. Fotbal je můj život," napsal Vácha.  

Celkem v nejvyšší české lize odehrál 215 zápasů, ve kterých dal 12 gólů. Dokonce si zahrál i 8 zápasů za českou reprezentaci. Největším reprezentačním úspěchem a také průlomem v jeho kariéře bylo čtvrté místo na mistrovství Evropy do 21 let v roce 2011.

Takhle vypadaly oslavy letošního titulu po příjezdu do Prahy ze zápasu na Slovácku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události