Fotbal

Psychologická hra od kapitána Bayernu. Dortmund je pod tlakem, rýpl si Müller

Psychologická hra od kapitána Bayernu. Dortmund je pod tlakem, rýpl si Müller
Kapitán Bayernu Thomas Müller | Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalovou Bundesligu čeká parádní závěr, až v posledním kole se totiž rozhodne o držiteli titulu. Lépe k němu má nakročeno Dortmund, šanci ale živí i Bayern. A přestože se trenér Bavorů nechal slyšet, že nechce hrát nekalou hru, kapitán Thomas Müller rozjel na svém instagramu psychologickou bitvu. Borussia podle něj ponese tíhu většího tlaku, což by prý mohla být šance jeho týmu.

Své úvahy, kterými rozehrál před rozhodujícím kolem německé Bundesligy psychologickou hru s Dortmundem, Müller zveřejnil ve videu na svém instagramu. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Thomas Müller (@esmuellert)

Hlavním cílem nejspíš bylo, aby ještě zvýšil tlak na Borussii, která může vybojovat titul po 11 letech. Navíc tak porušil slib trenéra Tuchela, jenž na tiskové konferenci řekl, že jeho tým bude pokorný a nehodlá se pouštět do žádných provokací. 

"My chceme hrát svou hru. Zbytek je v rukou fotbalového boha. Samozřejmě bude důležité i to, jestli Dortmund zvládne tlak. Věřím, že ho pocítí," řekl kapitán Bayernu a narážel tím na to, že v Dortmundu se očekává více než 200 a možná až 400 tisíc fanoušků. A ty nebudou chtít hráči zklamat. 

Související obsah

​"Chcete-li splnit očekávání tolika lidí, musíte to zvládnout na hřišti," doplnil. Fotbalovým fanouškům navíc popřál vzrušující podívanou.

Kdo získá titul, bude jasné vpodvečer, poté co se dohrají obě utkání. Bayern nastoupí v Kolíně nad Rýnem a Dortmund doma hostí Mohuč. Pokud Borussia vyhraje, nemusí se na soupeře ohlížet, bude se radovat i v případě, že získá stejný počet bodů jako Bavoři.

Další krok k titulu udělal Dortmund v zápase proti Augsburgu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události