Fotbal

Bayern i přes jedenáctý ligový titul v řadě odvolal svého generálního ředitele

Oliver Kahn
Oliver Kahn | Zdroj: Profimedia

Bayern Mnichov získal díky výhře nad Kolínem nad Rýnem a zaváhání Dortmundu další titul ve fotbalové Bundeslize. Přesto krátce po utkání vyšla zpráva, že generální manažer Oliver Kahn byl odvolán ze své funkce.

Společně s Kahnem potkal stejný osud také Hasana Salihamidžiče, který byl členem představenstva klubu. O těchto krocích rozhodla rada klubu a bavorský klub to oznámil na svých stránkách. Kahna vystřídá ve funkci Jan-Christian Dreesen. Ten působil posledních deset let jako místopředseda představenstva klubu. 

"Rozhodnutí rozloučit se s Oliverem Kahnem nebylo pro dozorčí radu vůbec jednoduché. Nicméně vzhledem k celkovému vývoji jsme dospěli k rozhodnutí o novém jmenování do čela výkonné rady," řekl podle klubových stránek Herbert Hainer, předseda dozorčí rady Bayernu.

Kahn byl do představenstva Bayernu Mnichov jmenován 1. ledna 2020 a o rok a půl později převzal funkci generálního ředitele. Během jeho působení v představenstvu vyhrál Bayern Ligu mistrů UEFA, Superpohár UEFA, dvakrát Bundesligu a domácí pohár i superpohár. 

Související obsah

​Oliver Kahn byl v letech 1994 až 2008 brankářem a kapitánem bavorského klubu a vyhrál Ligu mistrů, mistrovství světa klubů, Pohár UEFA a celkem osmkrát Bundesligu.

Bayern v posledním kole porazil Kolín nad Rýnem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události