Fotbal

Z páté ligy až mezi elitu. Anglický tým si poprvé v historii zahraje Premier League

Fotbalisté klubu Luton Town slaví postup do Premier League
Fotbalisté klubu Luton Town slaví postup do Premier League | Zdroj: Profimedia

Fotbalový klub Luton Town dokázal něco, čemu by asi nikdo před letošní sezonou nevěřil. Poprvé v historii postoupil do anglické Premier League a na nejvyšší úrovni si v Anglii zahraje po 31 letech.

Zní to jako pohádka. Za deset let se dokázal tým Luton Town dostat z páté nejvyšší soutěže až mezi elitu do Premier League. 

V letošní sezoně skončili hráči Lutonu v tabulce na třetím místě. O postup tak museli zabojovat ještě v nadstavbové části. V semifinále play-off dokázali vyřadit Sunderland a ve finále až po penaltovém rozstřelu vyhráli nad Coventry City. Po základní hrací době i po prodloužení byl stav nerozhodný 1:1 a hráči z Lutonu vyhráli na penalty 6:5. 

Oba dnešní soupeři ještě před pěti lety hráli ve čtvrté nejvyšší soutěži. Od té doby ušli kus cesty, ale šťastnějšími byli dnes hráči z Lutonu. Ti mají stadion s kapacitou lehce přes 10 000 míst, což bude nejméně v nejvyšší anglické lize.

Související obsah

Luton postupuje do elitní soutěže po 31 letech. Naposledy hráli s nejlepšími anglickými kluby v sezoně 1991/92. Rok poté byla založena Premier League, ale v té si tento klub zatím nikdy nezahrál. Spolu s Lutonem do Premier League postupují Burnley a Sheffield United. 

Luton si příští rok zahraje i proti Manchesteru City, který se letos dostal do finále Ligy mistrů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události