Fotbal

Messi překonal střelecký rekord Ronalda. Získal i historický titul

Argentinská fotbalová legenda Lionel Messi se opět zapsala do fotbalové historie, po sobotním utkání hned dvojnásobně. Překonal totiž gólový rekord Cristiana Ronalda v nejlepších pěti evropských soutěžích, 43. trofejí se navíc dělí o prvenství s Danim Alvesem.

Lionel Messi vystřelil svému PSG další ligový titul, čímž se bohatý celek stal nejúspěšnějším francouzským klubem historie. Pařížané získali jedenáctý titul, a dostali se tak před Marseille a Saint-Étienne. Oba celky se radovaly desetkrát. 

Messi dal jedinou branku na hřišti Štrasburku, se kterým PSG uhrálo remízu. Tým z hlavního města získal titul a pro Messiho to byla 43. trofej kariéry. Stejný počet má také Dani Alves. Nikdo v historii fotbalu nezískal více trofejí za úspěch v lize, evropských pohárech či v reprezentaci. 

Související obsah

Pro Messiho to nebyl ovšem jediný úspěch a rekord. Argentinec dal totiž branku číslo 496 v nejlepších pěti evropských soutěžích, a překonal tak zápis slavného konkurenta Cristiana Ronalda. Mistr světa z roku 2022 to navíc zvládl o téměř 50 utkání dříve.

Zároveň se ale mohlo jednat o jednu z jeho posledních branek v nejlepších evropských ligách. Messiho kontrakt za pár týdnů skončí a Argentinec bude hledat nové angažmá. Stále se mluví o návratu do Barcelony, která má ale finanční problémy. Odejít by mohl i do Saúdské Arábie, kde hraje jeho dlouholetý sok Cristiano Ronaldo. 

Ten se ale z titulu radovat nakonec nebude. Al Nassr v předposledním kole jen remizoval s Al Ettifaqem a přišel o matematickou šanci stát se ligovým šampionem a kvalifikovat se do tamní Ligy mistrů. 

Messiho v PSG nechtějí ani fanoušci. Před sídlem klubu ho sprostě uráželi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události