Tenis

Djokovič emotivně o Nadalovi: Při jeho plánovaném konci odchází i část mě

Djokovič emotivně o Nadalovi: Při jeho plánovaném konci odchází i část mě
Novak Djokovič a Rafael Nadal | Zdroj: Profimedia

Legendární Rafael Nadal oznámil, že se nezúčastní oblíbeného French Open a že rok 2024 bude jeho posledním v kariéře. Ze slavné trojky tak zbyde nejspíše už jen Novak Djokovič, který ale už také přemýšlí nad svou budoucností. Sám emotivně zareagoval na slova španělského soka.

Rafael Nadal je společně s Novakem Djokovičem nejúspěšnějším tenistou historie, oba borci vyhráli již 22 grandslamů a vzájemně se perou o prvenství. Španělský tenista ale už do bojů moc nezasáhne, odhlásil se z French Open a v roce 2024 zažije poslední ročník kariéry. 

Stárnutí a brzký konec si tak uvědomuje také jeho soupeř Novak Djokovič. "Přimělo mě to zamyslet se nad svou kariérou a nad tím, jak dlouho bych mohl hrát," řekl Djokovič před French Open pro britskou BBC

Související obsah

"Když oznámil (Nadal), že ho čeká poslední sezona, cítil jsem, že s ním odchází i část mě," dodal srbský tenista. Ten se už za pár dní může stát absolutním fenoménem tenisové historie, stačí mu ovládnout probíhající French Open. 

Rafael Nadal na French Open získal hned 14 grandslamových vítězství, a tak bude jeden z největších favoritů na Roland Garros pořádně chybět. Novak Djokovič jde do akce v pondělí, začíná s Američanem Kovacevicem. Kurzovým favoritem je Alcaraz, jemuž na záda dýchá právě Djokovič.

Rafael Nadal oznámil, že bude chybět na French Open. Řekl také, kdy ukončí kariéru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události