Fotbal

Po 33 letech uhrál titul, obhajovat ale nebude. Spalletti v Neapoli skončí

Po 33 letech uhrál titul, obhajovat ale nebude. Spalletti v Neapoli skončí
Luciano Spalletti | Zdroj: Profimedia

Byla to neuvěřitelná pohádka, kterou v letošní sezoně zažili hráči a fanoušci Neapole. Tým po 33 letech získal titul v Serii A a obrovskou zásluhu na tom má i trenér Luciano Spalletti. Ten ale po letošní sezoně v klubu skončí, což potvrdil i prezident klubu Aurelio de Laurentiis.

64letý Spalletti má v Neapoli smlouvu ještě na další sezonu, ale podle zahraničních médií a renomovaného novináře Fabrizia Romana ji nedodrží. Tým by měl vést už pouze v posledním ligovém duelu, kdy jeho celek přivítá doma Sampdorii.

Konec Spallettiho potvrdil i prezident klubu Aurelio de Laurentiis. "Ano, Spalletti mi řekl, že by si vzal nejradši roční volno. Mohl jsem ho odmítnout? Hodně mi toho dal a já mu za to děkuji. Přišel za mnou a řekl mi, že do toho dal všechno, že se kruh uzavřel," řekl Laurentiis.

Související obsah

​Spalletti vybojoval s Neapolí první titul poprvé po 33 letech, naposledy se tak stalo ještě za dob Diega Maradony. O obhajobu se ale nepokusí. Navíc není jistá ani budoucnost několika hráčů. Velký zájem z několika klubů je prý o Victora Osimhena nebo o Kvaraccheliju.

Podívejte se, jak vypadaly oslavy titulu přímo v ulicích Neapole:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události