Fotbal

Jedna sezona a dost. Trenér David Horejš dostal v Jablonci padáka

Jedna sezona a dost. Trenér David Horejš dostal v Jablonci padáka
David Horejš | Zdroj: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Nebyla to příliš dlouhá štace. Po několikaletém působení u českobudějovického Dynama převzal David Horejš před letošní sezonou Jablonec. Jenže kvůli neuspokojivým výsledkům v posledním ročníku Fortuna ligy byl on a celý jeho realizační tým odvolán.

David Horejš dovedl severočeský klub pouze k 13. místu v nejvyšší české fotbalové soutěži a o pouhé tři body se tak vyhnul baráži. V posledních dvou zápasech Jablonec navíc prohrál 0:2 s Pardubicemi i Teplicemi. Vedení tak došla trpělivost a na pondělním zasedání Horejše odvolalo.

"Trenér David Horejš spolu se svým realizačním týmem již nebude pokračovat v FK Jablonec. Vedení klubu rozhodlo o odvolání hlavního trenéra Davida Horejše a jeho realizačního týmu. Důvodem jsou neuspokojivé výkony a výsledky v sezóně 2022/2023. Jméno nového hlavního trenéra a asistentů oznámíme v nejbližších dnech," píše se v oficiálním prohlášení klubu.

Související obsah

​Pro 46letého Davida Horejše šlo o čtvrtou ligovou sezonu. Od roku 2019 do roku 2022 trénoval ve Fortuna lize českobudějovické Dynamo, které do nejvyšší soutěže dostal. I s působením v Jablonci odkoučoval v první lize 133 zápasů, ve kterých získal dohromady 157 bodů. Procentuální úspěšnost tak měl 39,4 %. Kam jeho další kroky povedou, zatím není jasné. Stejně tak se zatím neví jméno jeho nástupce.

Bez angažmá je momentálně i František Straka, který ve slovenské lize zachránil Trenčín:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události