Hokej

Nejlepším hráčem mistrovství byl vyhlášen Lotyš, v All-Star týmu je Kubalík

Nejlepším hráčem mistrovství byl vyhlášen Lotyš, v All-Star týmu je Kubalík
Dominik Kubalík slaví gól na MS | Zdroj: Profimedia.cz

Lotyšsko na právě skončeném hokejovém mistrovství světa nejen, že vybojovalo historický bronz, ale vůbec poprvé se stalo, že byl Lotyš vyhlášen nejlepším hráčem celého turnaje. Cenu pro nejužitečnějšího hráče převzal gólman Arturs Šilovs. Do All-Star týmu se probojoval i český útočník Dominik Kubalík.

22letý gólman, který letos nastoupil v NHL za Vancouver do pěti zápasů, odchytal kompletní turnaj kromě úvodních 4 minut a 56 sekund souboje s Kanadou. Právě on má obrovský podíl na historickém úspěchu lotyšské reprezentace. Procentuální úspěšnost zákroků měl 92,14 % a průměr inkasovaných gólů 2,22.

Šilovs je teprve pátým gólmanem, který byl vyhlášen MVP turnaje. Od roku 1999, kdy se cena uděluje, se to povedlo pouze Dennisi Endrasovi z Německa v roce 2010, Viktoru Fasthovi ze Švédska o rok později, Pekkovi Rinnemu z Finska v roce 2014 a naposledy toto ocenění z gólmanů získal Fin Jussi Olkinuora v loňském roce.

Do All-Star týmu se podle médií probojoval Dominik Kubalík, který za osm zápasů dokázal nastřílet osm gólů a ovládl tabulku střelců. V kanadském bodování skončil s 12 body na děleném druhém místě s Němcem Johnem-Jasonem Peterkou. Nejproduktivnějším hráčem byl Američan Rocco Grimaldi. Právě tito dva zmínění jsou také v nejlepším týmu turnaje.

Související obsah

​Mezi obránci se do výběru šampionátu dostal MacKenzie Weegar z Kanady, který byl rovněž direktoriátem IIHF vyhlášen nejlepším bekem mistrovství. S 11 body byl nejproduktivnějším obráncem turnaje. V obranné dvojici ho doplnil Němec Moritz Seider.

All-Star tým podle novinářů:

brankář: Arturs Šilovs (Lotyšsko)
obránce: MacKenzie Weegar (Kanada)
obránce: Moritz Seider (Německo)
útočník: John-Jason Peterka (Německo)
útočník: Rocco Grimaldi (USA)
útočník: Dominik Kubalík (Česko)

Nejlepší hráči podle direktoriátu IIHF:

brankář: Arturs Šilovs (Lotyšsko)
obránce: MacKenzie Weegar (Kanada)
útočník: John-Jason Peterka (Německo)

Nejužitečnější hráč turnaje: Arturs Šilovs (Lotyšsko)

Takto se Dominik Kubalík trefil v NHL do sítě Chicaga:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události