Motorsport

Děsivá nehoda v IndyCar. Utržené kolo vyletělo z dráhy mezi tribuny s diváky

Děsivá nehoda se stala v neděli při legendárním závodě 500 mil v Indianapolisu. Po srážce Felixe Rosenqvista, který v tu dobu bojoval o vítězství ve slavném závodě, a Kylea Kirkwooda skončil monopost druhého jmenovaného převrácený. Navíc jedno z kol Kirkwoodovy formule se utrhlo a vyletělo ven z dráhy. Jen díky obrovskému štěstí nezasáhlo nikoho z diváků.

Necelých 20 kol před koncem závodu na okruhu Indianapolis Motor Speedway narazil Felix Rosenqvist do zdi, následně se vrátil zpět na trať a narazil do auta Kylea Kirkwooda. Ten přišel o levou zadní pneumatiku, která vystřelila směrem k fanouškům.

Naštěstí kolo vyletělo do proluky mezi dvě tribuny a trefilo pouze zaparkované auto jedné z návštěvnic. Auto následně muselo být odtáhnuto, ale prezident okruhu J. Douglas Boles jí sehnal náhradní vůz a návštěvnice mohla odjet po závodě domů. Nikomu se ale nic nestalo. Nicméně po utrhnutí kola se Kirkwoodův vůz převrátil na střechu, drhnul o bariéru a závodní plochu a nakonec zastavil.

Ihned přispěchali záchranáři a pomohli Kirkwooda vytáhnout. Ten ukázal všem 300 tisícům fanoušků zdvižený palec, že je v pořádku. I tak byl převezen na kontrolu do lékařského centra, ale ihned byl propuštěn. Vedení IndyCar také potvrdilo, že byla do nemocnice převezena jedna osoba, kterou trefily úlomky z vozu. Ale i ta byla propuštěna.

Související obsah

​107. ročník 500 mil v Indianapolisu se rozhodl až v posledním kole. Josef Newgarden předvedl po restartu pěkný manévr, když se prosmýkl kolem do té doby vedoucího Marcuse Ericssona a v posledních dvou zatáčkách vedení udržel. Newgarden tak legendární závod vyhrál vůbec poprvé v kariéře.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události