Fotbal

Hráč Ajaxu praštil pěstí fanouška soupeře. Za své chování se omluvil

Hráč Ajaxu praštil pěstí fanouška soupeře. Za své chování se omluvil
Steven Berghuis | Zdroj: Profimedia

Nedělní utkání nizozemské ligy mezi FC Twente a Ajaxem mělo velmi nepříjemnou dohru. Jeden z fanoušků domácích údajně rasisticky urážel hráče Ajaxu Briana Brobbeyho, což se vůbec nelíbilo jeho spoluhráči Stevenu Berghuisovi, který udeřil příznivce FC Twente pěstí. Za své chování se následně omluvil.

Ajax nemá za sebou příliš povedenou sezonu. V nizozemské Eredivisii se umístil až na třetím místě, kvůli čemuž si v příštím ročníku zahraje pouze kvalifikaci o Evropskou ligu. V posledním ligovém zápase nestačili svěřenci trenéra Heitingy na FC Twente, se kterým prohráli 1:3 a gólem se na tom podílel i český křídelník Václav Černý. 

K dramatickým momentům došlo po utkání u klubového autobusu Ajaxu. Jeden z fanoušků údajně rasisticky urážel Briana Brobbeyho a Steven Berghuis ho za to udeřil pěstí. Nizozemský reprezentant, který si v národním týmu připsal 45 startů, se za své chování po utkání omluvil. 

"Mého činu lituju, takové věci bych neměl dělat," sdělil Berghuis v prohlášení podle The Guardian. "Po každém venkovním zápase si u autobusu vyslechneme spoustu urážek, zatímco se podepisujeme fanouškům. Už jsem si na to zvykl, ale lidé si myslí, že mohou křičet cokoliv. Moje reakce nic neřeší, chápu to. Není to dobré, jako hráč Ajaxu musím jít příkladem," dodal. 

Berghuis přestoupil do Ajaxu před dvěma roky. Za tu dobu nastoupil do 88 zápasů, ve kterých vstřelil 23 gólů a na dalších 25 přihrál. V loňské sezoně oslavil s Ajaxem mistrovský titul, který vyhrál i v roce 2017 v dresu Feyenoordu Rotterdam.

S rasismem mají problémy i ve Španělsku, kde fanoušci uráželi Viníciuse Júniora: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události