Další sporty

Prague Lions mezi elitou amerického fotbalu. Chceme do play-off, říká trenér

Prague Lions mezi elitou amerického fotbalu. Chceme do play-off, říká trenér
Prague Lions | Zdroj: Prague Lions

Český tým amerického fotbalu Prague Lions se odhodlal k velkému kroku. Od letošní sezony, která pro něj začíná už tuto neděli, bude hrát Evropskou ligu amerického fotbalu (ELF), tedy nejlepší evropskou soutěž.

Letos odstartuje třetí ročník ELF a nově se do soutěže připojilo dalších šest týmů, letos jich tak je 17. A jedním z nich jsou také Prague Lions. "ELF liga má po světě dosah přes půl miliardy domácností, které napjatě sledují, který tým bude letošním vítězem. Pro naše hráče je to skvělá příležitost si zahrát na nejvyšší evropské úrovni a ukázat, že na to máme," říká hlavní trenér pražského celku Zach Harrod.

Nejstarší český tým, který získal hned šestkrát český titul, chce posunout americký fotbal v Česku do profesionální roviny. "Věříme, že to je velký krok, který může nejen Prague Lions, ale i celý americký fotbal v České republice posunout z amatérské roviny na tu profesionální," doufá Harrod. Jeho cílem, stejně jako celé ELF, je společnými silami postrčit americký fotbal v Evropě na další úroveň a přiblížit se NFL.

"Dali jsme hráčům možnost hrát nejvyšší soutěž a něco za to dostat. Nikoho to neuživí, ale všichni hráči něco dostávají, což tu nikdy nebylo," přidal Harrod.

První kontakty Prague Lions a ELF přišly před rokem. "Klíčové bylo financování, mluvil jsem s kamarády z ostatních týmů i potenciálními partnery a investory se povedlo najít. Zaujal je příběh Lions," dodal Harrod, který v České republice žije už dvacet let, má českou manželku a s ní dvě děti.

Související obsah

​"Cítili jsme, že potřebujeme novou výzvu, a to ve všech oblastech – na hřišti i mimo něj. Máme sestavený talentovaný tým a budeme dělat vše pro to, abychom se dostali do play-off. A v play-off je možné všechno," dodal sympatický kouč.

To samé říká i quarterback Shazzon Mumphrey. "Chceme samozřejmě každý zápas vyhrát a dostat se do play-off. Bude zajímavé měření sil s týmy z dalších evropských zemí," doplnil Mumphrey, kterého v pražském celku čeká třetí sezona. 

Domácí zápasy budou hrát Prague Lions na stadionu Viktorie Žižkov. První duel je čeká už v neděli 4. června proti německému celku Leipzig Lions. Následně se střetnou s Cologne Centurions, Berlin Thunder, Panthers Wroclaw, Fehérvár Enthroners a Vikings Vienna.

Prague Lions se chystají na svou první sezonu v ELF:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události