Další sporty

Opava nezvládla druhý poločas a oslavy se odkládají. Děčín v sérii snížil

Opava nezvládla druhý poločas a oslavy se odkládají. Děčín v sérii snížil
Smečující Tomáš Pomikálek | Zdroj: Profimedia

Basketbalisté Opavy mohli v úterý po dvaceti letech zvednout nad hlavu mistrovskou trofej. Hráči Děčína ale byli proti. Na své palubovce vyhráli přesvědčivě 89:67, když o vítězství rozhodli ve druhém poločase. Série se tak za stavu 2:1 pro Slezany vrátí do Opavy.

První dva zápasy finálové série mezi Opavou a Děčínem byly nesmírně vyrovnané, ale Opava je dokázala oba vyhrát, nejdříve o čtyři a poté o tři body. Do Děčína si tak svěřenci trenéra Czudka přijeli pro mistrovskou trofej. Přiblížili se jí na začátku zápasu, kdy si vytvořili už devítibodový náskok, který se do konce první čtvrtiny snížil na čtyři body. 

Ve druhé části se Slezané dostali opět do devítibodového náskoku, ale ani tentokrát jej nedokázali udržet, a tak se do šaten šlo za stavu 44:42 pro Opavu. Ve zbytku zápasu už jasně kralovali domácí. Děčín vyhrál třetí čtvrtinu přesvědčivě 23:9, což se ukázalo jako rozhodující. 

Související obsah

​V poslední čtvrtině své vedení třetí tým základní části ještě navyšoval, až nakonec vyhrál 89:67. Největší podíl na tom měl Matěj Svoboda, který nastřílel 33 bodů, k čemuž přidal pět doskoků a jednu asistenci. Čtvrté utkání se odehraje v Opavě. 

Finálová série NBL:

Děčín –⁠ Opava 89:67 (22:26, 20:18, 23:9, 24:14)
Stav série: 1:2

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události