MMA

KSW Colosseum 2: Kdy a jak sledovat MMA akci roku a debut Lea Brichty

KSW je zpět s galavečerem, který má přepsat historii evropského MMA. Ta největší jména evropské scény se na KSW 83: Colosseum 2 vrátí do dob gladiátorů, aby bojovala o věčnou slávu. V kleci se rozhodne trilogie mezi Mamedem Chalidovem a Scottem Askhamem, v souboji šampionů se rozhodne o jediném králi lehké váhy, korunován bude nový král střední váhy a poprvé se na půdě KSW představí český bijec Leo Brichta. Podívejte se, jak můžete vše sledovat, a na předzápasové informace.

Jak sledovat?
Galavečer KSW 83: Colosseum 2 se uskuteční v sobotu na polském Národním stadionu ve Varšavě s kapacitou až 60 000 diváků a nabídne 10 zápasů. Vy můžete vše sledovat z pohodlí domova živě na Voyo od 19:00. 

Padne návštěvnický rekord?

V roce 2017 KSW 39: Colosseum navštívilo téměř 58 tisíc diváků, což je dodnes druhý nejvyšší počet diváků na akci MMA. Větší návštěvností se může pyšnit už jen legendární Pride. V sobotu chtějí promotéři KSW svůj vlastní rekord překonat. Kapacita stadionu je 60 tisíc a prodáno je přes 45 000 lístků. Povede se stanovit nový evropský rekord?

TOP 3 galavečery

  • Pride Shockwave Dynamite! – 91 107 diváků (2002)
  • KSW 39: Colosseum – 57 776 diváků (2017)
  • UFC 243 – 57 127 diváků (2019)

Snímek z KSW 39 | Zdroj: se svolením KSW

Debut Lea Brichty

Na vstup českého postojáře Lea Brichty do KSW fanoušci čekali dlouho. První zmínky se objevily už loni, když zástupce PriMMAt Gymu podepsal smlouvu s manažerskou agenturou Artnox. Po dlouhém čekání, během kterého Brichta nastupoval pod značkou RFA, měl debut na půdě evropské jedničky absolvovat v květnu, ale soupeř Maciej Kazieczko se krátce před KSW 82 zranil a zápas byl o necelý měsíc odložen.

Tyhle bomby v sobotu přivítá KSW. Podívejte se na debut Lea Brichty v RFA:

Brichta má na kontě 13 profesionálních MMA zápasů s bilancí 10–3. Hned devět soupeřů ukončil před limitem. Poslední porážku si připsal v roce 2019, kdy v organizaci OKTAGON MMA odklepal Paradeiserovi páku na ruku. V poslední době zápasil hlavě v postojových disciplínách na půdě RFA, jeho poslední MMA duel proti Jacksonu Loureirovi skočil po nechtěném úderu do slabin jako "no contest".

Na úvod čeká Brichtu pořádná zkouška. Maciej Kazieczko je v KSW ostřílený matador, který hned dvakrát bojoval o titul lehké váhy. V MMA má bilanci 8–2 a jen třikrát slyšel výrok bodových, jinak jeho zápasy zpravidla končí v prvním kole. Očekává se bitva dvou postojářů, ve které bude mít Kazieczko výhodu domácího publika, ale bude to na "Brichta bomby" stačit? Podle bookmakerů je Brichta s kurzem kolem 1,55 favorit, soupeřův kurz se pohybuje kolem hodnoty 2,2.

"Je mi jasné, proč mi dali takového soupeře. Chtějí, ať ukážu koule, a to jim teda ukážu. Těším se, je to velmi, velmi kvalitní soupeř. Může to dopadnout všelijak," řekl Brichta o soupeři pro TN.cz.

Mamed Chalidov v akci a tři titulové bitvy

KSW 83: Colosseum 2 přináší snad nejnabitější kartu v historii KSW. Hlavní zápas napíše poslední kapitolu trilogie mezi Mamedem Chalidovem a veteránem UFC Scottem Askhamem. Pětatřicetiletý Angličan v roce 2019 ovládl první vzájemný zápas na body, o rok později ale při odvetě padl, a to hned v prvním kole po naskočeném kopu. Od té doby se v kleci neukázal. Až do teď, kdy se po třech letech vrací, aby se rozhodlo, kdo je vítěz trilogie. "Chci dát fanouškům ten nejlepší zápas, co kdy viděli," říká Chalidov, který zápasil už na KSW 39 před kulisou 57 tisíc diváků.

Mamed Chalidov | Zdroj: se svolením KSW

Galavečer nabídne hned tři titulové zápasy. Pás bantamové váhy bude poprvé obhajovat Jakub Wiklacz, a to proti Brazilci Werllesonu Martinsovi. O volný titul střední váhy, který naposledy držel Roberto Soldič, se utká "polský Rocky" Tomasz Romanowski a Pawel Pawlak. Hlavní předzápas večera nabídne souboj šampionů, kdy se o korunu lehké váhy střetne Marian Ziolkowski a Salahdine Parnasse, který po dobytí pérové váhy získal prozatímní titul v lehké váze a nyní má šanci se v sedmdesátce stát jediným šampionem.

Dvojnásobný šampion KSW Salahdine Parnasse | Zdroj: Nova Sport

V kleci dojde k souboji dvou polských ikon – pětinásobný nejsilnější muž světa Mariusz Pudzianowski se tentokrát střetne s nejslavnějším polským boxerem Arturem Szpilkou, který se po rohovnické kariéře dal na MMA. Kromě toho se v kleci představí jména jako Daniel Rutkowski či kickboxer Arek Wrzosek, který na KSW v Liberci předvedl neuvěřitelnou štípanou se slovenským obrem Tomášem Možným.

Pudzianowski ve svém posledním zápase podlehl Mamedu Chalidovovi:

Na programu je také odveta mezi dvojkou a trojkou lehké váhy Romanem Szymanskim a Valeriem Mirceou. Jejich první zápas před deseti měsíci skončil předčasně po prvním kole, kdy Mircea kvůli zranění ruky nemohl pokračovat. A v kleci se objeví také veterán evropského MMA s více než 40 zápasy na kontě Michal Materla.

Zápasová karta

střední váha (3x5): Mamed Chalidov (36-8-2) vs. Scott Askham (19-5)

o pás šampiona lehké váhy (5x5): Marian Ziolkowski (25-8-1) vs. Salahdine Parnasse (17-1)

těžká váha (3x5): Mariusz Pudzianowski (17-8) vs. Artur Szpilka (2-0)

o volný titul střední váhy (5x5): Pawel Pawlak (21-4-1) vs. Tomasz Romanowski (18-8)

těžká váha (3x5): Arek Wrzosek (2-0) vs. Bogdan Stoica (0-0)

střední váha(3x5): Michal Materla (32-9) vs. Radoslaw Paczuski (5-1)

o titul bantamové váhy (5x5): Jakub Wiklacz (14-3-1) vs. Werlleson Martins (18-5)

lehká váha (3x5): Roman Szymanski (17-6) vs. Valeriu Mircea (28-8-1)

pérová váha (3x5): Daniel Rutkowski (15-3) vs. Adam Soldaev (7-1)

lehká váha (3x5): Maciej Kazieczko (9-2) vs. Leo Brichta (10-3)

těžká váha (3x5): Krzysztof Glowacki (0-0) vs. Patryk Tolkaczewski (0-0)

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události