Fotbal

Skandál v jihočeském fotbale. Sudí se dopustili několika zářezů a soupeř zuří

Skandál v jihočeském fotbale. Sudí se dopustili několika zářezů a soupeř zuří
Fotbal - ilustrační fotografie | Zdroj: profimedia.cz

Obrovský skandál zuří v jihočeském fotbale. Na svědomí ho má trojice rozhodčích, která řídila duel krajského přeboru mezi Jankovem a Semicemi. Utkání ale bylo podle dostupných záběrů významně ovlivněno výkonem sudích, kteří budou nyní pykat.

Jankov bojuje o záchranu v jihočeském krajském přeboru a vítězství 4:3 nad Semicemi mu k udržení soutěže významně pomohlo. Jenže v důležitém duelu se podle dostupných záběrů objevilo hned několik sporných momentů, které vyzněly ve prospěch vítězného týmu. 

"Jedním slovem hnus. Zažil jsem toho hodně. Myslím si, že jsme byli jasně lepším týmem a tři vstřelené společně (branky) se dvěma neuznanými jsou toho důkazem. Branky domácích padaly ze sporných momentů a těžko se hledají slova pro něco takového, co se dělo v Jankově. Druhý poločas jsme spíše krotili emoce našich hráčů a musím pochválit kluky za udržení nervů. Pro nás, jako nováčka soutěže, tohle byla 'příjemná' novinka, které se nám dostalo," vyjádřil se pro web fotbalunas.cz trenér FC AL-KO Semice Marcel Nousek.

"Krásné počasí, krásný terén, sedmigólová přestřelka, vyvrcholení v nastaveném čase. V utkání 28. kola KP mezi Jankovem a Semicemi bylo živo. Nováček ze Semic třikrát vedl, Jankov třikrát srovnal a v 90. minutě strhl vítězství na svoji stranu," píše se naopak na webových stránkách fotbalového Jankova. 

Hostům se zejména nelíbí penaltová situace z 59. minuty, kdy hlavní sudí Jan Mach odpískal pokutový kop a nabídl Jankovu srovnat na 2:2. Semice nebyly spokojeny ani s výkonem pomezních Karla Alberta a Miroslava Vítka, kteří dvěma odmávanými ofsajdy neuznali dva góly hostů. 

Za pravdu dala Semicím i komise rozhodčích Jihočeského krajského fotbalového svazu, která zmíněnou trojici sudích s okamžitou platností vyřadila z listiny rozhodčích. "V první řadě bych se chtěl omluvit všem fotbalovým fanouškům a nadšencům, obzvláště týmu FC AL-KO Semice, že něco takového museli zažít! Po zhlédnutí celého videozáznamu jsem hned ráno v pondělí kontaktoval předsedu KRaD Jihočeského kraje Jiřího Pečenku, následně proběhla schůzka, na které jsme si sdělili svá stanoviska. Ještě na odpoledne toho dne KRaD svolala mimořádné zasedání a tam rozhodla o okamžitém vyřazení trojice rozhodčích Jana Macha, Karla Alberta a Miroslava Vítka z listiny rozhodčích," píše na facebooku předseda Jihočeského krajského fotbalového svazu Tomáš Pintér.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události