Fotbal

Tragédie v Německu. Mladý fotbalista zemřel po brutálním útoku protihráče

Tragédie v Německu. Mladý fotbalista zemřel po brutálním útoku protihráče
Fotbalový míč v bráně - ilustrační fotografie | Zdroj: profimedia.cz

Velmi smutná a ošklivá událost rezonuje celým německým fotbalem. Teprve patnáctiletý hráč berlínského fotbalového klubu totiž zemřel poté, co ho protihráč z francouzského klubu zbaběle napadl a zmlátil. Nezletilý sportovec podlehl těžkým zraněním mozku.

O víkendu se v německém Frankfurtu konal mezinárodní fotbalový turnaj mladých fotbalistů, který ale skončil velmi tragickou zprávou. Ve čtvrti Eckenheim se v neděli kolem 16:10 právě dohrál duel mezi francouzským týmem FC Méty U17 a JFC Berlín.

A pak se to stalo. Šestnáctiletý hráč francouzského týmu měl udeřit patnáctiletého Němce oběma pěstmi do obličeje, následně ho strčit a potom ho ještě udeřit do oblasti břicha. Mladík se ovšem zvedl a z potyčky odešel. Následně ale přišla dohra, která hráče berlínského celku připravila o život. 

Mladík z hlavního města Německa dostal ještě jednu ránu, hráč Mét se rozeběhl a chlapce tvrdě udeřil zezadu do hlavy. Zatímco se hráč německého celku zhroutil k zemi, hostující borec bez cizí pomoci opustil hrací plochu. Ve středu patnáctiletý mladík zemřel. Děj celé situace popisuje například deník Bild.

Oběť musela být resuscitována, v nemocnici bylo zjištěno těžké a život ohrožující poranění mozku. V úterý večer byl hráč německého klubu prohlášen za mozkově mrtvého, při životě ho držely jen přístroje. Ve středu byl odpojen. Útočník byl v pondělí vzat do vazby. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události