Fotbal

Kapela Iron Maiden si zahrála proti výběru Slavie. Výtěžek jde na charitu

Slavná kapela Iron Maiden hraje na konci května v pražské O2 aréně, ale populární hudebníci nezapomněli ani na dobrou věc. S výběrem Slavie, za kterou si zahráli například Vladimír Šmicer, Patrik Berger či Pavel Kuka si zahráli v charitativním utkání. Za kapelu nastoupil zakladatel Steve Harris, který je velkým fanouškem West Hamu.

Na přání kapely se v komorní atmosféře prakticky bez diváků na tréninkovém hřišti v Edenu odehrálo utkání mezi sešívanými a týmem Iron Maiden, kteří aktuálně koncertují v pražské O2 Areně. Celá kapela exkluzivně podepsala slávistické dresy, které mohou fanoušci Slavie i Iron Maiden vydražit a pomoci tak Terezce, která trpí dětskou mozkovou obrnou. 

Utkání si zahráli Pavel Kuka, Vladimír Šmicer, Patrik Berger, Karel Poborský, herec Jakub Prachař či hudebník Matěj Ruppert. Nakonec se radoval výběr týmu Iron Maiden, za který si zahrál i zakladatel Steve Harris, který dal dva góly a oslavil tak výhru 10:6. Sám je velkým fanouškem West Hamu. 

"Byl to vyrovnaný zápas, moc jsem si to užil. Teď jsem dlouho nehrál a večer mě čeká koncert, tak jsem do toho nešel úplně naplno, zas tolik jsem neběhal. Musím být připravený i na večer. Celá kapela před koncertem podepsala dresy. Jsme rádi, že můžeme pomoct dobré věci," řekl po zápase Steve Harris pro web Slavie

Související obsah

"Dnes se na ně půjdu podívat, protože si myslím, že to stojí za to. Když jsem dostal možnost si proti nim zahrát, tak jsem řekl, že je to super, proč ne. Obdivuji je, že si jdou v tomhle vedru zahrát mezi dvěma koncerty," řekla legenda Slavie Vladimír Šmicer. 

Výtěžek bude použit na pomoc dvanáctileté Terezce Němečkové, která trpí jednou z forem dětské mozkové obrny. V tuto chvíli není schopná samostatně chodit, pohybuje se na vozíku, a proto je pro rodinu důležité mít bezbariérové bydlení. Vybrané peníze tak půjdou na rekonstrukci koupelny a sociálního zařízení, aby byly bezbariérové.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události