Motorsport

König nenastoupí do závodů v Itálii. Stále chodí o berlích, trápí ho kotník

König nenastoupí do závodů v Itálii. Stále chodí o berlích, trápí ho kotník
Závodník Oliver König a jezdecký kouč Ondřej Ježek | Zdroj: se souhlasem Orelac Racing

Oliver König nezvládne absolvovat víkendový program v Itálii, do superbikových závodů nenastoupí kvůli zranění. Jediný český zástupce v elitní motocyklové kategorii má totiž natržené vazy a těžké zhmoždění kotníku. Poranění si přivodil na minulých závodech v Barceloně.

"Oliverova noha stále dobře nefunguje, nebyl by na motorce stoprocentní. Snažíme se o to, aby vše co nejdříve doléčil. Určitě by měl nastoupit do závodů ve Velké Británii," pronesl závodníkův manažer Miloš Čihák. 

V Barceloně kvůli pádu po nepříjemném highsideru nejdříve nedokončil první závod, do druhého nenastoupil kvůli hodně nateklému kotníku. Noha se mu nevešla ani do boty. Kontrola v Praze odhalila natržené vazy a těžké zhmoždění. König má navíc stále ortézu a chodí o berlích.

Související obsah

"S nohou se zatím nemůže na motorce pohybovat tak, jak potřebuje. Teď je důležitější, aby zranění stoprocentně doléčil. O letních prázdninách ho čeká závod v Mostě, kde chceme útočit na nejlepší výsledky v sezoně," dodal Čihák. 

Königovi se zatím nepovedlo navázat na závěr posledního ročníku, kde si připsal premiérové body. Letos je zatím na nule, maximem je šestnácté místo z Nizozemska, kde byl jediné místo od úvodního bodu v roce 2023.

Naopak se letos daří Filipu Salačovi v Moto2. Naposledy si dojel v Le Mans pro druhé místo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události