Fotbal

Mourinho po porážce běsnil. Medaili zahodil do publika a pak nadával sudímu

Mourinho po porážce běsnil. Medaili zahodil do publika a pak nadával sudímu
José Mourinho si po prohraném finále sundává medaili z krku | Zdroj: Profimedia

José Mourinho prohrál své první evropské finále. Jeho AS Řím nestačil ve středu ve finále Evropské ligy na španělskou Sevillu, které podlehl po penaltách. Tento neúspěch kousal portugalský kouč hodně těžce a ihned po předání stříbrné medaile si ji sundal z krku a hodil ji na tribunu mladému fanouškovi. Poté ještě v garážích nadával rozhodčímu Anthonymu Taylorovi, protože se mu nelíbila nějaká jeho rozhodnutí během utkání.

Mezi lety 2003 a 2022 vedl Mourinho svoje týmy v pěti velkých evropských finále a všechna dokázal vyhrát. Tato úctyhodná série mu ale po středečním utkání proti Seville skončila. Jeho AS Řím prohrál po penaltách, a portugalský trenér se tak měl spokojit pouze se stříbrnou medailí. 

Měl, ale nespokojil. Po ceremonii ji naštvaně sundal z krku a hodil ji na tribunu mladému fanouškovi, což neuniklo pozornosti televizních kamer ani fotografů. Pro mladíka je to jistojistě cenný suvenýr, ale Mourinho tím dokázal, jak moc nesnáší porážky. 

Možná byla na vině i frustrace z některých rozhodnutí sudího Anthonyho Taylora během utkání, na kterého si počkal po zápase v garážích a křičel na něj "Jsi zku**ená ostuda." Více se o tom rozpovídal na tiskové konferenci. "Jsme mrtví fyzicky a psychicky. Není to férový výsledek, stalo se několik momentů, o kterých bychom měli mluvit. Můžete prohrát zápas, ale ne svou důstojnost a profesionalitu. Po pěti vyhraných finále jsem prohrál, ale domů se vracím hrdý," řekl Mourinho podle oficiálních stránek klubu.

Portugalského kouče naštvala například situace z 80. minuty, kdy míč po centru Matiče trefil ve vápně ruku Fernanda, ale rozhodčí penaltu neodpískal, protože horní končetina brazilského záložníka byla v přirozené poloze. Podle jeho názoru měl také Erik Lamela, který proměnil penaltu v rozstřelu, dostat v utkání druhou žlutou kartu. "V každém případě to měla být žlutá a on pak promění penaltu. Nespravedlivé," zuřil Mourinho. "Rozhodčí vypadal, jako by byl Španěl," dodal nakvašeně. 

​​V příští sezoně si tak AS Řím zahraje opět Evropskou ligu, Liga mistrů se jej týkat nebude. "Je to dobře, protože na tuto soutěž nejsme připraveni. Doufám, že Taylor bude pískat i zápasy v Lize mistrů a předvede tam stejné nesmysly jako dnes večer. V Evropské lize si to snad rozmyslí," řekl Mourinho sarkasticky. 

Portugalský kouč se rozpovídal i o své budoucnosti. "Považuji se za čestného člověka. Před pár měsíci jsem majitelům řekl, že budou první, kdo se dozví, jestli mám nějaký kontakt s jinými kluby. Nikdy bych nic tajně neudělal. Budu otevřený a upřímný. Mluvil jsem s klubem v prosinci, když jsem měl takovou situaci s portugalským národním týmem. Už jsem s nimi pak nemluvil, protože jsem nejednal s žádnými jinými kluby. Momentálně mám s AS Řím smlouvu na další rok. Taková je situace," popsal Mourinho. "Rád bych zůstal, ale moji hráči i já si zasloužíme víc. Jsem už unavený z toho, že jsem manažerem, ředitelem komunikace a tváří klubu, abych byl pak na hřišti okraden," dodal naštvaně. 

Velké finále si letos zahraje i další italský klub. Inter Milán čeká bitva o trofej z Ligy mistrů proti Manchesteru City. V semifinále si poradil s AC Milán:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události