MMA

Dvořákovi odpadl soupeř v UFC. Nahradí ho nováček z Austrálie

Dvořákovi odpadl soupeř v UFC. Nahradí ho nováček z Austrálie
UFC zápasník David Dvořák | Zdroj: se svolením Davida Dvořáka

Českého MMA bijce Davida Dvořáka čeká už 11. června jeho šestý zápas v UFC. V kanadském Vancouveru se měl původně utkat s osmičkou muší váhy Mattem Schnellem, ale Američan nakonec kvůli zranění nebude moci nastoupit a Dvořák se utká s náhradníkem Stephenem Ercegem z Austrálie.

Dvořák do UFC vstoupil v roce 2020 a své první tři zápasy vyhrál. Poslední dva zápasy ale skončil jako poražený, takže se potřebuje dostat zpátky na vítěznou vlnu. Další zápas ho čeká už 11. června v Rogers Areně, kde hrají běžně své hokejové zápasy Vancouver Canucks.

Českému bijci patří aktuálně 10. místo v muší váze a soupeřem mu měla být osmička Matt Schnell. Jenže ten se kvůli zranění musel tohoto souboje vzdát a nahradí ho Australan Stephen Erceg. Informoval o tom novozélandský novinář Christopher Reive.

Pro Ercega to bude v UFC debut. Většinu ze svých 10 profesionálních zápasů absolvoval v australské organizaci Eternal MMA. Jeho celková bilance je 9 výher a jediná prohra, kterou zaznamenal už v roce 2017. Od té doby posbíral 8 výher. Šestkrát své soupeře ukončil na submisi, jednoho protivníka knokautoval a jen dvakrát vyhrál na body.

Související obsah

​Podobnou situaci už Dvořák v UFC zažil. V květnu 2021 mu soupeř zkolaboval při shazování váhy, a tak se utkal s náhradníkem Juancamilem Ronderosem. Toho rodák z Hořic dokázal uškrtit jednou rukou hned v prvním kole.

David Dvořák pro TV Nova okomentoval i nedávný souboj svého tréninkového parťáka Patrika Kincla s Karlosem Vémolou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události